Klausimų-atsakymų archyvas

» Rugpiūčio mėn., sužinojome, kad susirgome IS. Gydantis gydytojas išrašė išrašą iš ligoninės, liepė tvarkytis neįgalumui, nes po ligoninės prasidėjo atakos. Jam 48m., kairės kojos nejautra, nuolatinis galvos svaigimas, galvos skausmas su pykinimu, koordinacijos sutrikimas. Po stuburo smegenų punkcijos, pagaliau tik nustojo skaudėti nugarą, kairės akies nervo nerasta jau nuo 1994m. Kojos nejautra nuo praeitų metų rudenio,nors ir per tą laikotarpį visko buvo. Depresija senokai pastebėta, bet dar pakenčiama ir sukalbama, bet jau šįkart suėmė kaip reikiant, o ypač po ligoninės! Darbingas 90%! Visą tą laiką dirbo be biuletenių. Darbai sunkūs, krovimai, kėlimai rankomis. Į darbą eina kaip į šventę! Verkia ir negali patikėti, nori dirbti, bet liga neleidžia! Po kelių mėn., mes galime vėl matytis su NDN Tarnyba, kad šį nustatytų neįgalumą?
» Ar duoda naudos gydymas solumedroliu ir plazmafarezemis sergant pirmine progresuojančia išsėtine skleroze?
» Sveiki, man 22m., sergu IS, leidžiuosi copaxone 1,5metų. Kuo skiriasi beta interferonas nuo copaxone? Kodėl skiriamas copaxone? Kiek metų gali tekti leistis vaistus? Ar būna taip, kad gydymas nutraukiamas ir neskiriami toliau jokie vaistai?
» Prieš pusantrų metų vieną dieną sukaustė visą kūną, skausmas buvo nežmoniškas, nors kraujas geras, uždegiminiai rodikliai nepadidėję, kartu atsirado nuolatinis stiprus nuovargis, galėčiau miegot parom ir neišsimiegu, galva svaigsta, atsirado skausmai viso kūno, saudimai - dilgčiojimai, juosmens surakinimas rytais, kojas traukia mėšlungis, degina krūtinės ląsta, bet vienu metu dvejuose vietose neskauda, viskas vyksta migruojančiai, jei stipus nuovargis - tai kūno skausmus vos jaučiu, jei su galva viskas gerai - tai skausmai stipresni. Pastebėjau - kad skausmus gerai nuima (t.y. prislopina) raminamieji (xanax, bromazepam). Kas liečia regėjimą - tai būna jis miglotas, kartais tenka prisimerkt viena akim nes liejasi vaizdas, būdavo kad akyse matydavau kaip plaukus kažkokius, bet tai praeina, po kurio laiko vėl atsiranda tokie pojūčiai, ir taip jau metai. Kūno skausmai lydi nuolat. Atsirado mėšlungis ir tirpimai, bet trumpalaikiai, tai viena galvos pusė aptirpsta, tai dešinė pusė po mentimi, tai galūnės, bet trumpai, iki minutes. Ar gali būt kad tai IS? Viskas atsirado po stipraus streso.
» Prieš keletą metų prasidėjo stiprus galvos svaigimas, skausmas įvairiose kūno vietose, nepastovus, migruojantis. Kreipiausi pas neurologą, buvo diagnozuotas nerimo sutrikimas su panikos atakomis. Gydausi jau daug metų, periodiškai vartoju raminamuosius.Buvo laikotarpių, kai jaučiausi gerai: jokio nerimo, baimių. Tačiau prieš kokius 3 metus stipriai pradėjo skaudėti kojas, visą blauzdą, ryte atsikėlus reikėjo pajudėti, kad sąstingis praeitų, rankų skausmas (daiktai iškrisdavo iš rankų netikėtai). Pradėjo "skruzdėlės" bėgioti ne tik kojomis, bet ir rankomis, patirpdavo. Man keistai atrodė vis patirpstantis kairės kojos nykštys, atsirasdavo pirštų, pėdos niežulys. 2013 m., 2014 m. buvo atliktos elektroneuromiografijos, kurių atsakyme parašyta: n.medianus dex.juntamųjų ir motorinių skaidulų fokalinės demienilizacijos požymiai riešo tunelio srityje ir n.peroneus sin. motorinių skaidulų vyraujanti desinchronizacija(demielinizacijos požymis).Buvo išrašyta Ibuprofeno gerti ir kreiptis pas neurochirurgus. Kreipiausi. Neurochirurgo išvadoje parašyta lumbalgija. 2014 m. vibracinis jutimas rankose 15 sek, kojose 13 sek.Paviršiniai, gilieji jutimai nesutrikę. Jėga 5 b.Dar kartais jaučiu, kaip netikėtai pašiurpsta oda vienoje ar kitoje kūno vietoje, ypač kairė šlaunis. Pradeda virpėti, pulsuoti raumenys. Atsiranda galvos svaigulys, skausmas. Kūnas visas įsitempia. Prieš kelias dienas pradėjo skaudėti už kairės akies, okulistas apžiūrėjęs nieko rimto nerado, tad nukreipė pas akiduobių specialistą. Dar tik vyksiu pas jį. 2013 m. buvo atliktas juosmeninės stuburo dalies MR tyrimas. Parašyta, kad saikinga intervertebrinė osteochondrozė, saikinga Modic Itipo degeneracija, tarpslanksteliniai sąnariai nepakitę, nugaros smegenų MR signalo pakitimų nematyti. Aš baiminuosi, kad tai gali būti IS.
» Man 35 metai, po endometriozes operacijos, atliktos prieš 3 metus, pradėjo skaudėti nugarą, kojas, nusilpo rankos, labai stiprus nuovargis. Skausmai labai kamuoja naktį, labai stipriai bado lyg adatėlėmis, neurologas jokios konkrečios diagnozės nerašo, užeina labai stiprūs galvos skausmai, panikos atakų niekada nebuvo, kyla kraujospūdis ir pulsas, nors visą gyvenimą buvo mažas 90-60. Hormonų gerti endometriozes gydymui nebegaliu jokių, nes iš karto prasideda migrena, nors anksčiau ilgai gėriau. Niekas nesupranta - kodėl, 6 metus buvo įtarta hipofizes adenoma, bet MRT nepatvirtino, nors prolaktinas viršija normą, vaistų jokių negeriu. MRT išvada: nespecifiniai mikroangiopatiniai pakitimai didžiuosiuose galvos smegenų pusrutuliuose. Dalinio tuščio turkiabalnio sindromas. Ar tai gali būti susiję su IS, jei ne gal galite patarti kur kreiptis?
» Norėjau pasiteirauti, ar sergant šia liga normalu, kad kankina pastovus galvos skausmas? Pvz.: vakar grįžau po darbo skauda galvą, šįryt pabudau ir jaučiu galvos skausmą. Atrodo išgeriu vaistų nuo skausmo.
» Jau 5 metus sergu panikos priepuoliais, tai pat turiu osteochondroze. Dažnai skauda galva. Anksčiau kai būdavo PA, buvo momentų, kai susvirduliuodavau, kažkas atrodo kaip duodavo per viršugalvį ir tada sekundei prarasdavau pusiausvyrą. Kai buvo pagerėjimas PA, tada ir per galvą niekas nesuduodavo, gal kelis kartus tik. Prieš metus darė MRT, viskas gerai, tik kad rado nedidelę cistą, kurią turėjau ir prieš 15 metų. ŠĮ rudenį vėl kažkoks pablogėjimas PA, ir vėl prasidėjo dažni viršugalvio skausmai ir vėl kažkas lyg per galvą duoda ir prarandu pusiausvyrą. Ir dar kartais atsiranda gūziukas prie kaklo, arčiau ausies, tačiau jis tai atsiranda, tai dingsta. Ar vertėtų susirūpinti ir tikrintis toliau?
» Dariau galvos MRT. Išvados yra tokios: Į kraujagyslinės kilmės leukoencefalopatinius panašūs pavieniai, smulkūs demielinizacijos židiniai periventrikuliariai abipus. Gydytojas nieko nepaaiškino. Ar galėtumėte paaiškinti, ką tai reiškia? Ar čia reiškia kad galiu sirgti IS?
» Sveiki, jau metai laiko užeina jausmas, kaip vidinis drebėjimas, ypač naktį jaučiu elektros srovės bėgiojimą per kūną, labiau krūtinėje bei rankose. Dienos metu jaučiu „sruvenimą“ rankose (bet ne kiekvieną dieną). Kol kas niekaip negaliu nustatyti kuriomis dienomis taip būna, turiu širdies MV prolapsą. Taip pat užeina raumenų trūkčiojimas ir „bėgiojimas“ per visą kūną. Labiausiai jaučiu bėgiojančius raumenukus kojose ir sėdmenyse vakare atsigulus į lovą (darbas sėdimas, šiuo metu judu mažai). Kartais užeina rankų drebėjimas. Stuburas pakrypęs, yra ataugų tarp slankstelių, išvaržų nėra. Dar neramina tai, kad atsigulus ant nugaros, ant kieto pagrindo, negaliu rankas ištiesti ir pakelti virš galvos, nes tada atsiranda skausmas tarp menčių. Ar tai galėtų būti IS simptomai? Tokie negalavimai kankina metus laiko.
» Sergu IS jau 15 metų. Šiuo metu turiu eisenos sutrikimų, kojos kaip sukaustytos, atrodo, kad vietoje kojų pagaliai įstatyti. Galvoju, kad laikas apsilankyti ligoninėje, nors didžiulio noro nėra tūnoti joje.Dažniausiai ligoninėje sulašina solumedrolį ir viskas, inteferono nenaudoju, stengiuosi jo vengti. Pamačiau žmones sergančius ta liga ir naudojančius inteferoną,aš dar labai gerai jaučiuos ir judu. Tik dabar pradėjo stagarėti, kineziterapija neužsiemu,vienam nėra stimulo mankštintis. Norėjau pasiteirauti, kokį gydymą turi skirti ligoninės žmonėms, sergantiems IS?
» Prieš 3 mėnesius persirgau kocleariniu neuritu, buvau gydoma prednizolonu. Baigus vartoti prednizoloną, iškart susirgau tarpšonkauline herpes zoster. Persirgus pradėjo tirpti kojos, rankos, Lermito srovė, vienu metu tirpo dubuo ir tarpvietė. Naktį kelis kartus buvo stipriai nutirpusi viena pėda. Skauda akis (akiduobes, sukinėjant jas į šalis). Buvo įtarta IS, atlikti tyrimai: akys oftalmologiškai sveikos, galvos, stuburo MR židinių nerodė. IS diagnozė buvo atmesta, nurodant, kad tai gali būti poherbetinė neuralgija. Apie mėnesį visi simptomai buvo susilpnėję/ dingę, tačiau dabar atsinaujino, jie labiau išreikšti, pradėjo labai tirpti didieji kojų pirštai, liežuvis (+ visa kita, kas buvo ir anksčiau). Norėčiau pasiteirauti, ar herpeso virusas gali iššaukti IS? Nors MR tyrimuose prieš kelis mėnesius židinių buvo nerasta, ar yra tikimybė (esant IS būdingiems simptomams), kad jų kol kas dar nesimato ir būtų tikslinga daryti pakartotinius MR? Ir po kurio laiko?
» Laba diena, mano pagrindinis negalavimas- galvos svaigimas. Prasidėjo balandžio mėn. kreipiausi į neurologą, atliko: kompiuterinę tomografiją, kraujagyslių dvigubą skenavimą (kaklo), videonistagmometriją - atsakymai geri. Širdis, kraujas, skydliauke, šlapimas, vidaus organai - sveiki. Neurologo išvada: psichogeninis galvos svaigimas, mišrus nerimo ir depresijos sutrikimas. Geriu antidepresantus (cipralex). Galvos svaigimas nebe toks didelis, bet kasdien būna nemalonus susvaigimas (kaip banga), sunku sukoncentruoti dėmesį. Per kūną nepaaiškinamas plaukimo, bangavimo jausmas. Jau 5-as mėnuo kaip svaiguliuoja galva, vaizdas akyse. Ar reikėtų pasidaryti galvos smegenų MRT dėl IS?
» Ar sergant IS naudinga paleo dieta?
» Noriu paklausti, ar sergant IS galima gerti kumysą, ožkų pieną? Kuris produktas labiau tinkamas?
» Viskas prasidėjo prieš du metus, kai patyriau stiprų stresą - nuo sprando į nugarą judinant galvą pradėjo eit "elektra". Šis simptomas buvo juntamas apie 2 mėn. ir savaime dingo, vėliau atsikartojo maždaug po pusės metų ir šį pavasarį, tik jau daug stipriau. Be to, prisidėjo rankų, kojų tirpimas ir dilgčiojimas, kuris niekaip nepraeina. O prieš 1,5 mėn. pradėjo trūkčiot viso kūno raumenys, vėliau pirštai, veidas, o miegant ir kojos bei rankos. Kreipiausi į neurologę, kuri paskyrė gert magnį, B vitaminus ir ginkmedį. Vitaminai nepadėjo ir kreipiausi pakartotinai. Neurologė įtarinėja ŠAS ir siunčia į Santariškes, kur pateksiu maždaug po dviejų mėn. Prašiau, kad padarytų MRT, bet nedaro, ji įsikibus dėl ŠAS, o man atrodo, kad čia panašiau į IS arba kitą neurologinį susirgimą. Be to, sergu sunkia depresija ir jaučiu didelį nerimą jau daugiau kaip 2 metai. Būčiau dėkinga, jei pakomentuotumėte.
» Sveiki,šių metų balandį mane užklupo ūmus torukolumbalinis mielitas, po mėnesio šis uždegimas pasikartojo torakaulinėje stuburo dalyje. Galvos MRT išsėtinės sklerozės nematyti. Per abu mielitus buvo paraližuotos kojos, kūnas nutirpęs iki pečių. Nuėjusi konsultacijai dėl išsėtinės sklerozės gydytoja diagnozėje parašė G37.8 ir patarė kreiptis dėl neįgalumo, nes skausmai stuburo juosmens srityje nedingo ir einant sumažėja kojų jėga ir kojos pradeda kliūti. MRT nuotraukose matyti maži randeliai. Ar didelė tikimybė, kad tai IS pradžia? Ir ar realu gauti neįgalumą?
» 18 metų sūnaus MRT: smegenėlių dešiniajame pusrutulyje, kairėje vidurinėje smegenėlių kojytėje matomi apvalūs, T2 ir dark fluid hiperintensiniai T1 hypointensiniai, kontrasto nekaupiantys židiniai iki 8mm. Kairėje ties šoninio skilvelio kūnu matomas 2 mm dydžio dark fluid ir T2 hiperintensinis židinys. Skilvelių sistema simetriška ir neišplėsta. Vidurio struktūros nedisluokuotos. Subarachnoidiniai tarpai neišplėsti. Išvados- židiniai smegenėlių dešiniajame pusrutulyje, kairėje vidurinėje smegenėlių kojytėje - galimai demielinizaciniai. Ar galima manyti kad tyrimas rodo IS. Tyrimas buvo atliktas dėl iškreipto vaizdo akyse, dvejinimosi žiūrint į šonus, pablogėjusio matomumo į tolį, pykinimo ir galvos svaigimo. Dešinėje pilvo pusėje kiek aptirpęs jausmas. Bendras nuovargis ir pastaruosius pora metų šokinėjantis, net iki 160 viršutinis kraujo spaudimas. Sūnus augo sveikas, buvo hiperaktyvus, tiesa, gimė po cezario pjūvio. Iškart po gimimo praleido 4 savaites kūdikių neurologijos skyriaus reanimacinėje/ diagnoze CNS pakenkimas. Pradėjus pačiam kvėpuoti ir būklei pagerėjus buvo išleistas namo. Nuo to laiko problemų kaip ir neturėjome.
» IS sergu 5 metai. Nustatytas 20 proc. darbingumas. Ar man priklauso įklotai ar sauskelnės?
» Jau tris mėn. mane vargina mirgėjimas akyse, kuris užeina be jokios priežasties. Jį nuimti padeda tik clonezepamo ketvirtis. Lankiausi pas neurologus, dariausi MRT. Jokios patologijos neranda, tik hipofizės hiperplaziją, bet aš esu nėščia ir pasak neurologų-tai norma. Paskutinį mėn. man dukart buvo lyg surakinę akį (obuolį ar voką sunku pasakyti, nes labai trumpai tęsėsi), užeina ypač dešinėje kojoje silpnumas, nesiliauja mirgėjimai..kurie tęsiasi ilgokai. Neurologai ramina, kad MRT butų rodęs išsėtinę sklerozę, bet, sakykit, gal buvo dar pati pradžia ir MRT neužfiksavo? Arba ši liga per min. išsivystė, ar gali būti taip?
» Sveiki, kai šlapinuosi jaučiu galvos tirpimą (lyg skruzdėlės bėgiotų) simptomą, kas galėtų būti? Šiuo metu vartoju antidepresantus, nuo nerimo. Galvos rezonanso nėra darę.
» Sveiki, norėjau paklausti ar priklauso nemokama palaikomoji reabilitacija sanatorijoje. Dgn. IS antrinė progresuiojanti eiga,pablogėjimas.
» Pirmas MRT darytas prieš 6 metus. Diagnozė - išsėtinė sklerozė. Antras MRT atliktas prieš savaitę. Antro tyrimo diagnozė - įtariama organinė patologija. Ką tai reiškia? Gydytojai tiesiog nenori rašyti IS diagnozės (rezultatai pirmo ir antro MRT panašūs, antro šiek tiek blogesni)?.
» Man 27 metai. Prieš kelis mėnesius skiepijausi nuo hepatito a ir b, stabligės difterijos, nes važiavau į Indiją. Taip pat buvo labai daug streso darbe. Bet ir buvo dideli vėjai. Prasidėjo trišakis uždegimas, lygtais išsigydžiau, po to mėnesį skaudėjo nugarą, tarp menčių, šeimos gydytojas diagnozavo tarpšonkaulinę neuralgiją. Geriu b grupės vitaminus ir tepuosi fastum gelį, bet nelabai kas padeda, į savaitę kartą užeina didesnis skausmas. Dar prieš porą dienų pradėjau jausti sunkumą rankose. Taip pat noriu pasakyti, kad mano teta (tėčio sesė) sirgo IS. Kaip manot, kokia tikimybė, kad gali būti išsėtinė sklerozė? Labai pergyvenu.
» Norėčiau gauti informacijos apie IS. Mano sūnui yra 34 metai. Prieš 1,5 metų jam kaip ir diagnozavo išsėtinę sklerozę. Pirmieji simtomai buvo tokie: mėnesio bėgyje imdavo ir dešine akimi pradėjo nematyti arba išsiliedavo vaizdas.Tai trukdavo iš pradžių kelias dienas paskui jau savaites.
» Mano 18-etė dukra maždaug prieš 3 savaites pajuto trumpalaikius galvos svaigimus ir trumpalaikį kojų silpnumą (trunka 10-15 s.) Savo iniciatyva pasidarėme MRT. Ką gali reikšti: abipus periventrikuliariai, labiau parietalinėse skiltyse, matomos švelnios padidinto signalo zonos, kairėje frontaliai ir abipus parietaliai periventrikuliariai matomi 3 nedideli padidinto signalo židiniai - pakitimai nėra specifiniai, bet negalima atmesti demielinizuojančio susirgimo. Poliklinikos neurologė sako, kad tai gali būti po virusinio sirgimo (gripo) liko pakitimai ar užkalkėjusios kraujagyslės. Ar taip gali būti? Koks dar tyrimas patvirtintų ar paneigtų IS?
» Jei išvadoje po galvos smegenų rezonanso parašyta: galvos smegenyse abipus F-P-O subkortikaliai ir periventrikuliariai daugybiniai smulkūs leukoencefalopatiiai židiniai. Ką tai reiškia?
» Laba diena,Norejau pasitikslinti kiek laiko uztrunka atsakyti i klausimus ar atsakymai buna ne i visus klausimus?Aciu.
» Prieš 5 mėn. prasidėjo tokie simptomai: svaigdavo galva ir po akimirkos sukaustydavo kairę ranką ir koją (valdyt galėdavau, bet jos tarsi pasunkėdavo). Tokie išpuoliai būdavo iki keliasdešimt kartų per dieną. Perėjau daug medikų, pasidariau MRT galvos ir kaklo, jokių pakitimų nebuvo rasta. Vieną dieną perskaičiau apie IS, nuo tada apėmė baimė, jaučiuosi pavargęs, puola depresija, pradėjo tirpti galūnių kai kurie pirštai. Neurologė išrašė Lexotanil, Mildronate ir Milgama tablečių. Baigus kursą svaigimas pamažėjo kairė pusė pasilpusi, koją ir ranką kartais atjungia, bet vėl jaučiu didelę įtampa, baimę, depresiją, nuovargį ir pradėjo kūną tarsi niežtėti tarsi badyti adatelemis, kartais kairės kojos raumenys tarsi įsitempia. Atsakykit ar tai IS?
» Prieš tris savaites man buvo pripažinta IS. Į ligoninę atvykau su nutirpusiu kūnu (išskyrus veido sritis), dar prieš hormoninį gydymą pradėjo atitirpti kojos, vėliau atitirpo dubuo ir liemuo, tačiau praėjus trims savaitėms ir pritaikius gydymą vis dar jaučiamas didelis diskonfortas delnuose (tempimo, plėšimo, aptirpimo pojūtis), taip pat stiprėja Lermito sindromas (net mažiausias galvos palenkimas sukelia didelius impulsus juosmens srityje). Ar galiu tikėtis, kad rankos taip pat sugrįš į įprastą padėti? Ir ar reikėtų Lermita suprasti kaip antra ataką ir vėl kreiptis pas gydytojus ar palaukti, nes kaip suprantu gydymo efektyvumas gali buti ir po mėnesio ar netgi daugiau?
» Sveiki,man 25 metai, apie IS sužinojau, kad sergu šia liga prieš 3 metus,kai buvo aptirpusi viena koja. Vėliau ji atsigavo, dabar man trukčioja raumenys, prabundu: aptirpusios rankos ar kojos buna,džiaugiuosi, kad atsigauna. Aš iš Šiaulių. Galiu pasakyti, kad daktarams ir šeimos gydytojams visai nesvarbu tokie ligoniai. Nuėjau, pasakiau, kas ne taip, o man atsakė -gerk magnį ir tiek, nors mano ligą puikiai žinojo. Užėjau privačiai pas gydytoją, sakė pasidaryti nuotraukas magnetinio rezonanso. Sumokejau labai daug, o šis daktaras man pasake - tave turi guldyti į ligoninę šeimos gydytoja,negaliu aš vaistų išrašyt tau. Taip ir mėto vienas ant kito, kad tik zmogumi nusikratyt, net nežinau, gal jūs turite patarimų, gal kokie vaistai be recepto numalšintų bent jau raumenų trukčiojimus?
» Laba diena. Jau kurį laiką jaučiu įvairius sutrikimus, gydytojams nenustačius konkrečios diagnozės (neurologo viskas nurašyta stresui, nors negalavimai užklumpa net ir kurį laiką nepatiriant jokių rūpesčių ar neigiamų emocijų). Sutrikimams atsiradus vis atsiranda nerimas dėl IS. Jie būna tokie, nebūtinai visi vienu metu: rankų, kojų tirpimas, neseniai buvo ir liežuvio bei naktį - pusės veido; labai greitai pavargstu nuo bet kokios nesunkios fizinės veiklos; kažkas panašaus į galvos sukimąsi, pusiausvyros praradimą (paskutiniais kartais buvo ir gulint, ir sėdint); nugaros skausmai, ypač apatinėje dalyje; vienos akies regėjimo lauko susiaurėjimas (tęsėsi apie pusę metų, prieš 1-1.5 metus); sunku kalbėti; sunkumas kojose - sunku eiti; retai - galvos skausmas; sunkiau susikoncentruoti; atsigulus jausmas galvoje lyg būtų skysčių; bendras silpnumas, neturiu jėgų, energijos. Triskart buvo elektrošoko jausmas kakle. Požymiai kas tam tikrą laiką kartojasi maždaug 6 metus, kai kurie yra atsiradę neseniai. Dažniausiai trunka kelias dienas, prasideda nuo keisto galvos svaigimo, didelio silpnumo, sunkumo kojose ir nerišlios kalbos. Ar tikėtina IS? Prieš metus atlikta galvos kompiuterinė tomografija pakitimų nerodė, MRT nedarytas.
» Kokie vaistai skiriami antrinei progresuojanciai IS?
» Laba diena, gerb. Gydytojau,Esu mergina, man 24 metai. Prieš penkerius metus pradėjau jausti simptomus klubo lenkimo srityje: pvz., keliant koją aukštyn ji yra skausmingai rakinama, atrodo tarsi nervas užsispaustų. Tas pats pasireikšdavo ir kairei kojai, bet labiau dešinei. Ypač reikia pastangų įsitaisyti į ginekologo kėdę, kad nerakintų klubų lenkimo sričių. Neurologai daug spėliojo, bet niekas nesuprato kas yra iš tikrųjų.Prieš du metus prasidėjo kiti simptomai: po sporto (tinklinis, bėgimas) prasidėjo nuolatiniai klubų skausmai. Šių skausmų pradžioje net šlubuodavau, pagerdavau Xefo, diskomfortas sumažėdavo. Pagalvojau, kad man trauma, apsilankius pas traumatologą, diagnozavo sąnarių uždegimą. Sakė gerti Xefo, daryti mankštas, šildymus, trinti. Viską dariau, bet nuo mankštų nebegalėjau normaliai vaikščiot, todėl nutraukiau jas. Dabar kai vėl prasideda skausmai ar staigūs dūriai į sąnarius palydimi skausmų, nsuiperku leidžiamų Xefo.Beje, surakinimo diskomfortas klubų lenkimo srityje niekur nedingo... Kaip tik padidėjo. Tokius skausmus pradėjau jausti ir menčių - pečių srityse... (Prieš trejus metus tekdavo dažnai tampyti kelioninę tašę ant pečių, dabar jei tenka nešti tašę per petį, atsiranda kelių dienų skausmai kakle-pečiuose-mentėse, todėl stengiuosi to išvengti).Bet tai dar ne viskas. Skauda kelius karts nuo karto, bet dažnai. Aštriai traška, diegiant kelį. YPAČ dešinį.Taip pat ganėtinai stipriai per vidurį iškrypusi nugara, pripažinta skoliozė. Du kartus sirgau dešiniojo inkskto uždegimu. Prieš du metus buvo daryta klubų rentgeno nuotrauka, tačiau pakitimų nerasta. Galbūt šie faktai Jums padės.Mano tėčiui 64 metų rado išsėtinės sklerozės požymių. Todėl ir nusprendžiau kreiptis čia, nes susergama ir jaunystėje. Tikiuosi, jei nesuprasite galimos simptomų priežasties, tai gal nukreipsite tinkama linkme, nes mano gyvenimas dėl prastos sveikatos labai sublogėjo... Noriu vėl sportuoti kaip anksčiau.
» Sveiki, Esu 32-iejų metų moteris. 4 mėnesį laukiuosi. Turėčiau pasakyti, kad prieš tai gėriau antidepresantus, nes turėjau nerimo sutrikimą, esu patyrusi ne vieną panikos ataką. Geriant vaistus, nervinė sistema buvo susinormalizavusi. Bet kai sužinojau, kad laukiuosi, medikamentų vartojimą nutraukiau. Pirmus mėnesius emociškai jaučiausi neblogai, tik tiek, kad vėmiau, kamavo įvairios baimės - kad man skrandžio vėžys ir pan. Vėliau vėmimas apstojo, liko tik rytinis pykinimas. Tačiau dabar kamuoja kita bėda ir kitos baimės: įtarinėju išsėtinę sklerozę. Prieš mėnesį ėmiau jausti, kad man apsunksta kojos, trūkčioja kojų raumenys, pulsuoja. Išsigandau, kad man giliųjų venų trombozė. Žinoma dariausi įvairius tyrimus. D-dimerai net buvo šiek tiek padidėję, bet pažiūrėjus echoskopu kojų venas, nieko įtartino nerado. Kiekvieną dieną nerimas tik didėjo, ėmė spausti galvą, ji dažnai svaigsta, užeina didelės baimės jausmas... Kai vaikščioju, atrodo vos pavelku kojas. Darosi silpna, nors alpti - nealpstu. Trūkčioja ir rankų raumenys, širdis ima daužytis, apima be galo didelė baimė..Tiesa, 2009 ir 2011 metais man atliko KT ir magnetinį rezonansą. Galvoje nebuvo rasta pakitimų. Bet dabar beveik esu įsitikinusi, kad man išsėtinė sklerozė. Atrodo, kad kiekvieną dieną būklė blogėja, bijau net išeiti kur nors viena, nes atrodo, kad mirsiu, nualpsiu, nebepaeisiu kojomis. Užeina ir galvos spaudimas, svaigimas..Nėra dienos, kad neverkčiau..Sakykite, ar man verta sunerimti? Ar tai IS simptomai?
» Laba diena, mano mama IS serga jau apie 20 metų. Šiuo metu ji gali tik pasukioti galvą ir ne visada pasiekia dešine ranka nosį. Jos kairė kūno pusė yra labiau sukaustyta, nei dešinė. Vis dažniau dingsta balsas. Nori ką nors pasakyti, bet garsiai nebeišeina, tik šnabždant. Jai nieko neskauda, bet prasidėjo nuolatiniai šlapimo takų uždegimai. Atlikus pasėlio tyrimą, bakterijas sunaikiname su antibiotikais, bet paprastas šlapimo tyrimas nuolat rodo padidėjusį leukocitų skaičių, būna ir kitų nukrypimų. Kaip šia liga sergantiems žmonėms susitvarkyti su šia problema? Ar reikia kreiptis pas urologą, kokios procedūros atliekamos? Ar tas procedūras galima atlikti namuose, ar būtina vežti į ligoninę?
» Ar oligokloniniu juostų buvimas tiek likvore, tiek serume yra išsėtinės sklerozės požymis?
» Laba diena. Rašau Jums, nes nebežinau, kur kitur kreiptis. Praėjusių metų gegužės mėnesį man prasidėjo regos sutrikimai. Blyksnis akyse, pjautuvo formos žiežirbavimas akies kampe ir sumažėjo akiplotis. Viskas truko apie 15-20 minučių ir po to praėjo. Vėliau pajutau ūžesį galvoje, atrodo lyg skruzdėlytės laipiotų po galvą, taip pat, prasidėjo ir galvos svaigimas. Medicinos diagnostikos centre buvo atliktas galvos MR tyrimas. Jame jokių pakitimų nebuvo rasta. Vėliau atsirado toks jausmas, lyg akys nesusiveda ir vaizdas išsilieja. Tai ypač pasireikšdavo, jei staigiau pajudėdavau, pvz. staigiai atsikeldavau iš lovos, ar pasilenkdavau. Po šio pojūčio labai svaigsta galva, bijau, kad nenugriūčiau. Be to, spazmuoja raumenys. Man 29 metai, auginu 2 vaikučius ir tokie simptomai labai vargina. O per pastarąsias dvi savaites atsirado skausmas ir tirpimas rankose. Naktimis net miegoti negaliu, nes labai skauda rankas. Buvau konsultuota neurologo, kardiologo (turiu prolapsą, tachikardiją), endokrinologo (mazginė skydliaukė, hormonai - visi normos ribose), LOR, kraujagyslių chirurgo, kraujo tyrimai - puikūs. Viskas atrodo puiku, bet savijauta bloga, nes akyse blykčioja beveik kasdien po kokius 2-3 kartus per dieną, kartais net jau nebekreipiu į tai dėmesio, nes tai tapo įprasta mano būsena. Kas tai galėtų būti? Kur reikėtų kreiptis?
» Laba diena. Ar IS gali prasidėti, kokiu nors uždegimu? Man labai panašūs simptomai pasireiškė po kairios krūties uždegimo.
» Man 30 metų. Po paskutinio gimdymo jau greitai bus praėję trys metai, kaip gyvenu su tokiais simptomais. Todėl vis sakiau sau, kad tai turbūt gimdymo pasekmės. Aptirpęs, gana nejautrus kairės kojos kulnas, truputį šlapimo nelaikymas čiaudint, juokiantis, šokinėjant ant batuto. Kartais skausmai kaklinėje ir juosmeninėje srityje. Po gimdymo sumažėjo kraujospūdis (90/60, 100/60), padidėjo pulsas (85, 100). Tapau labai jautri, greit pravirkstu. Padidėjo nuovargio jausmas. Rankinę galiu nešti tik ant kairės rankos. Jei nešu ant dešinės, tai maudžia nugarą, dilgčioja. Rugsėjį sugalvojau pasitikrinti skydliaukę ir nustatė, kad kraujotaka neintensyvi, tiroidito šono požymiai. Spalį užtirpo kairės pusės visa koja iki bambos. Maždaug po savaitės praėjo, bet nutariau kreiptis į neurologą. Sausio mėnesį skyrė magnetinį stuburo rezonansą (Šiauliuose „Euro Medic“). Atlikus pirmą tyrimą, jį reikėjo kartoti už savaitės suleidžiant kontrastinę medžiagą. Tyrimų išvada: pradiniai stuburo degeneraciniai pakitimai; intrameduliariai C5 - C7 matomi pakitimai tarp IS, skersinio mielito, vit. B12 deficito (nors jam būdingesnė dorzalinės kolonos lokalizacija). Po šios išvados paguldė į ligoninę, nes įtarė IS. Paėmė stuburo skysčio ir siuntė į Vilnių. Iš ten atėjo atsakymas, kad IS paneigta. Dar atliko galvos BMR- ten jokių pakitimų nerado. Kraujo tyrimai, regėjimas, klausa - geri. Gulint ligoninėje vėl truputį buvo padidėjęs kairės pusės nejautrumas šilumai ir kitiems dirgikliams. Taigi išleido iš ligoninės su dviprasmiškais atsakymais. Šiauliai sako, kad man yra IS, o Vilnius sako, kad nėra. Jokio gydymo neskyrė (tik sanatoriją) ir liepė laukti pablogėjimo. Aš to daryti tikrai nenoriu. Sakykite, tai man yra IS ar nėra? Ar dar galimi kokie nors tyrimai ligos patikslinimui ar paneigimui? Ką daryti, kur kreiptis?
» Neseniai man buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas galvos srityje ir tyrimo aprašymas toks: baltojoje medžiagoje didžiuosiuose pusrutuliuose, kapsulėse stebimi daugybiniai hiperintensiniai smulkūs židiniai - mikroangiopatiniai. Patologinio kontrastinės medžiagos kaupimo smegenyse, dangaluose - nestebima. Šoniniai skilveliai simetriški, vidutinio pločio. Vidurinės struktūros nedislokuotos, subarachnoidiniai tarpai ir smegenėlių vagos vidutinio pločio. Yra gl.pineale cista 20x15 mm, kiek paspaudžianti keturkalnį iš dešinės. Hipofizės liauka normos ribose, vidiniai klausos kanalai simetriški. Mastoidinės celės, frontaliniai, stenoidaliniai ančiai ir etmoidalinės celės - oringos. A.comm. ant maišelinė aneurizma 6x4 mm, užpakalinė dešinės padėties, kiek gruoblėtu kontūru, kaklas - 4 mm. Hipoplazija ACA A1 dex. ir AV V4 dex. Veniniai sinusai praeinami. Išvada - rekomenduojama neurochirurgo konsultacija. Labai prašau paaiškinti, ar tai pavojinga ir koks turėtų būti gydymo metodas.
» Laba diena. Jau 2 metai, kaip traška sąnariai, o gliukozaminas nepadeda. Prieš pusmetį dar visur prasidėjo raumenų timpčiojimai - tiek dieną, tiek naktį. Kasdien tai jaučiu vis daugiau. Dabar dar atsirado toks, kaip smaugimas kakle ir pakimo balsas. Naktimis prakaituoju. Tirpsta pečiai, kojos ir blauzdose jaučiu skausmą, tempimą. Pasidariau visus kaulo sistemos tyrimus – viskas normose. Skydliaukė gera. Geriu kalcį, žuvų taukus, magnį, o kad užmigčiau tabletes su melatoninu. Gal jūs galėtumėte atsakyti, kas man galėtų būti ir kur reikėtų kreiptis. Ačiū.
» Laba diena, prieš 3 savaites pradėjo tirpti kairė ranka (tirpo apie savaitę ). Po to prasidėjo viso kūno tirpimas - veido, kojų, rankų, nugaros. Nusilpo rega. Gydytojai patarė pasidaryti magnetinio rezonanso tyrimą. Tyrimą atliko su Philips Achieva 1,5t tomografu. Atsakymai geri, jokių pakitimų. Okulistas nustatė akių sausumą ir akių spazmus, abiejų akių nervai sveiki. Kiti tyrimai geri. Kūnas tirpsta mažiau, bet jaučiu sunkumą kojose, rankose, migruojančius skausmus. Atrodo, kad skauda raumenis, bet didelio fizinio krūvio nepatiriu. Šiuo metu praėjo 8 mėnesiai po antro vaikučio gimdymo. Ar man gali būti IS? Kur patartumėt kreiptis dėl šių simptomų?
» IS sergu 5 metai, turiu darbingumą 55%, silpnesnė kairė koja, su regėjimu viskas gerai - ar gali nepratęsti vairuotojo pažymėjimo.
» Laba diena, ką daryti kaip adatėlėmis bado kojų pirštų galiukus?
» Norėjau paklausti, ką gali reikšti, jei MR rezonanso aprašyme parašyta: frontalinių skilčių subkortikalinėje baltojoje medžiagoje matomi keli smulkūs T2W sekoje smegenų medžiagai hiperintensiniai židinėliai nespecifiniai, mikroangiopatiniai pakitimai.
» Labas vakaras. Sergu IS, jau mėnuo kaip skauda rankas, ypač rytais kol jos išsimankština. Ką patartumėte daryti? Skauda net pakelti puodelį.
» Sveiki ,turiu daugybę nusiskundimų ir pergyvenu labai ,kad nebūtų IS. Buvau pas daktarus, visi tyrimai geri. Neurologė apklausus nustatė vegetodistoniją, tačiau kažkaip vis tiek nelabai norisi tikėti. Simptomai: galvos svaigimas nedidelis, įtakos pusiausvyrai neturi , akyse matomas šešėlis pvz. televizoriuje esančio teksto arba padidėjęs spindulių matymas pvz: kelio ženklų atsispindėjimas, galvos kaip duriantys skausmai, širdies plakimas, duria krūtinę, greitas nuovargis, raumenų deginimas, kartais ūžesys ausyse, pulsas didelis, silpnumas, nerimas krūtinėje ,mirties baimė, o ypač IS bijau. Rankų ir kojų tirpimai, gumulas gerklėje. Buvo ištikęs priepuolis, prieš jį buvo didžiulis nerimas,o prasidėjus tirpo rankos, kojos, veidas. Visa tai truko apie 15min. Akis kartais paskausta. Dariausi galvos MRT ,tai jokių pakitimų nerasta ir viskas tvarkoje. Ar galiu atmesti tą variantą, jog man gali būti IS?
» Ar įmanoma sergant šia liga visą laiką valdyt kojas, kad vaikščiojimas nesutriktų? Labiausiai to bijau, nes šia liga sergu jau 8 metus, o man 24 metai. Paskutiniu metu dėl didesnio krūvio (dirbu, studijuoju) pradėjo virpėti dešinioji ranka, todėl labai baiminuosi, kad neatsirastų nevaldomas tremoras, nes jau 5 metai kaip kairė ranka plazda ir su ja atlikti kažko ypatingo nesugebu.
» Šiemet nustatė retą smegenų ligą (paviršinė siderozė) ir pastebėjau, kad yra bendrų simptomų su išsėtine skleroze (labai sunku judėti, susilpnėjęs regėjimas ir galbūt mąstymas, dingusi klausa). Taigi, jeigu yra bendrų bruožų, norėčiau sužinoti, ar sergant IS nebūna jaučiamas silpnumas kojose? Man būtent dabar rūpi, kaip sustiprint tuos raumenis, nes kitus simptomus bandau gydytis pas neurologą. Gal yra kokie specialūs pratimai? Pritūpimai nepadeda, vaikštau su ramentais irgi nemažai, bet nuolat jaučiu silpnumą šlaunyse. Tai matyt ne išoriniai raumenys nusilpę.
» Sveiki, jau metus laiko beveik kiekvieną dieną man skauda galvą, durimo jausmas arba spaudžia, krūtinėje - jaučiu durentį, maudžiantį, tempiantį skausmą, pasitaiko dūrių net visame kūne rankose kakle ir panašiai, dažnas silpnumas, baimės jausmas, kartais pasitaiko traukuoliukai, trūkčiojimai ar nutirpimai atskirose kūno vietose net ir veide, pastebėjau, kad greičiau nutirpsta galūnės, kartais pasitaiko širdies permušimai, vakarais ar kai mažiau išsiilsiu pastebiu, kad kraujagyslės labai susitraukia, kartais atrodo lyg kad kažkas vaikšto po odą. Iš ryto dažniausiai atrodo viskas kaip ir gerai, bet kuo labiau į vakarą tuo blogiau, daug įtakos turi kaip išsimiegu. Kas tai galėtų būti ir kur kreiptis? Echoskopija daryta prieš metus, kraujo tyrimai taip pat nieko nerodo, tik vienu metu buvo padidėjęs chemoglobino kiekis kraujyje. Man 23metai, būčiau labai dėkingas už atsakymą.
» Ar gali būti IS jeigu MRT baltos medžiagos didžiuosiuose pusrutuliuose stebimi pavieniai mikroangiopatiniai židiniai?
» Prieš ketverius metus man buvo nustatyta išsėtinės sklerozės recidyvuojanti-remituojanti forma. Atliktas magnetinis rezonansas (2011 metų sausio mėnesį), skirti vaistai - beta interferonas. Jau daugiau, kaip du metai nevartoju jokių vaistų. Gimdymas paveikė mano būklę teigiamai. Jei po patirto streso ir užtirpsta kuri kūno dalis, tai per keletą dienų praeina. Apsilankius pas gydytoją, buvo rekomenduotas magnetinio rezonanso tyrimas. Ar tikslinga jį atlikti, jei mano savijauta gera? Ar būtina grįžti prie gydymo vaistais? Iš anksto ačiū už atsakymą.
» Laba diena, prieš metus akių klinikose gulėjau dėl optinio neurito. Po 4 pulsterapijos kursų teko tęsti hormonu gydymą. Pablogėjus sveikatai (kairės pusės silpnumas, kairės kojos vilkimas, raumenų tonuso sumažėjimas, kairės pusės galūnių silpnesni refleksai tiriant plaktuku, ranku tirpimas ir t.t) buvau gydoma neurologiniame skyriuje. MRT tyrimas židinių neparodė, tik neuritą. Oligokloninių juostų tyrimas teigiamas, neurologė informavo, kad skaičius didelis (bet koks skaičius ir kieno - nenurodė, o ką reiškia didelis - nesuprantu). Neurologiniame skyriuje nustatyta demielinizuojanti liga, nurodytas tolimesnis neurologų sekimas. Visą sveikatos pablogėjimo periodą galvojau, kad simptomai nuo hormonu poveikio, bet juos vartoti baigiau jau spalio mėnesį, o kai kurie simptomai dar išliko ir atsiranda vis naujų (galūnių gėlimas, kol kas pakenčiami skausmo impulsai, rankų, pėdų ir veido tirpimas trunkantis ne ilgiau kaip 48 val). Gal galėsite informuoti, kiek laiko gali būti jaučiamas hormonų poveikis organzime? Ar kiekvienas organizmas į tai reaguoja skirtingai? Ar nebūnant židinių smegenyse, gali būti jaučiami pirmieji IS požymiai? Ar IS požymiai jaučiami tik tuo atveju, kada jau yra susidarę židiniai? I neurologus jau pavargau kreiptis, nes niekas tiksliai ir aiškiai nesugebėjo paaiškinti ligos eigos ar esamos situacijos.
» Sergu IS. Norėčiau pakartotinai paklausti, nes negavau atsakymo. Ar priklauso neįgalumas dėl pablogėjusio matomumo po šios ligos atakos. Akies matomumas nekoreguojamas. Kaip elgtis, kur kreiptis? Laukiu ir tikiuos atsakymo.
» Laba diena, atlikus mrt tyrimą, išvada, lėtiniu iseminiu pakitimu vaizdas, jų fone esantys židiniai c.callosum kraštuose diferencijuoti su demielinizacijos židiniais.gal galite pakomentuoti ir patarti kokie reikalingi tyrimai ir gydymas, man 60m.
» Laba diena. Mano sūnus serga IS jau 15 metų Jam dabar 35 metai. Viską išbandė, paskutinį kartą buvo leidžiami inteferonai,bet pagerėjimo nebuvo ir jam Santariškėse pasiūlė pabandyti IMURAN tabletes.Geria daugiau metų ir jam labai pablogėjo ,paeina tik kito palaikomas. Gulėjo reabilitacijoje, gydytoja jam pasakė,kad būtinai turi keisti vaistus. Jis prarado bet kokią viltį ir sako, kad niekas jam nepadės.
» 10 mėn. nebesileidžiu skirtų vaistų, paūmėjimų nebuvo jau ketverius metus, be daktarų žinios padariau pertrauką, kokios pasekmės manęs laukia? Kaip vėl užsiregistruoti vaistų gavimui?
» IS dgn parašyta prieš 20m iki šiol nėra vieningos nuomones ar tikrai man IS mano nusiskundimai vien kad skauda stuburą yra išvaržų ar kas galėtų operuot esant dgn IS?Ir gal ne Lietuvoj patarkit, kur kreiptis dgn patikrinimui, nes čia nėra vieningos nuomonės, kad man IS, bet vieni paskaitę įrašą IS tvirtina, kiti siūlo sudaryt komisiją ir nuimt ką man daryt. Patarkit, nes skauda stuburą ir viena jau negaliu paeiti.
» Pradėjo drebėti galva. Taip buvo prieš kokius penkis metus. Pripažino, kad tai nerviniu pagrindu. Naudojau cohila ir dar kažkokius vaistus. Pavadinimą pamiršau. Tada viskas praėjo. Dabar turėjau gyvenimiškų problemų ir vėl pradėjo drebėti galva. Nueičiau pas savo šeimos gydytoją , bet pamiršau tų vaistų pavadinimą, nes juos išrašė gydytojas Vilniuje. Kokie tai būtų vaistai.
» Laba diena, mano dukrai 13 metų, prieš 3 metus visa tai prasidėjo, užeina galvos skausmas, tirpsta kairė veido pusė duodu nuo skausmo vaistų tada užmiega ir ilgai miega. Pabudus būna sunki galva lyg šalmas uždėtas. Kartais užeina pykčio priepuolis ir isterinis raudojimas, praėjus užmiega ir ilgai miega. Kreipėmės į neurologą, padarėme magnetinį galvos rezonansą, ivada „Gl.pinealis srityje matomas hipointensinio MR signalo T2flair, T1 režimuose 5x6 mm dydžio. Nekaupiantis k/m darinys“. Gal galite paaiškinti kas tai yra, ar labai pavojinga.
» Prieš tris metus pradėjau jausti keistus simptomus, jie keičiasi, nurimsta ir vėl paaštrėja. Kreipiausi daugybę kartų pas gydytojus, tačiau, patikrina kraują, viskas gerai, dar pas ginekologą nusiunčia, viskas gerai. Prasidėjo po gimdymo, tad galvojau, kad praeis. Bet ne,visada matau akyse juodus taškus, arba plaukiančius juodus dūmus, labai dažnai šlapinuosi, nevisada pavyksta sulaikyti šlapimą čiaudint ar juokiantis. Ginekologė sakė daryti kegelio pratimus, nepadeda. Keista, kad nevisada pavyksta tinkamai suformuluoti sakinį, arba liežuvis lyg susipina, pradėjau kompleksuoti, nes kartais šneku labai tyliai,neaiškiai, o kartais keistai garsiai.Dar pastebėjau, kad pamirštu, tai , kas ką tik įvyko. Dažnai būnu nerangi, viskas krenta is rankų. Dažnai jaučiuosi pavargusi, visai neturiu jėgų. Viena mėnesį kiekvieną vakarą pykino, akyse aptemdavo atsistojus susvirduliuodavau. Ir dabar staigiai atsistojus, būna, kad sunku išlaikyti pusiausvyrą. Labai gėdijuosi, nes dažnai apsiverkiu, kai nera dėl ko verkti, na pavyzdžiui, kai auklėtoja pasako, kad mano sūnui patiko šiandien naują dainelę dainuoti darželyje, arba pasakoju kažką juokingo ir pačiai ima riedėti ašaros. Lytinių santykių tiesiog visiškai nenoriu. Man atrodo, kad man skauda visą odą, nenoriu, kad prie manęs liestųsi. Dažnai tirpsta galūnės, o dažniausiai jaučiu ties kaklu, kur stuburo slankstelis, keistą tirpimą, dilgčiojimą. Paskaičiau apie IS, baisu, kad tai, ką jaučiu labai panašu. Nors šiaip aš pati labai ramaus būdo, nebūdingi lyg ir nervų sutrikimai. Tiesa, mano senelis serga nervų liga, encefalitu, mielinu, kažkaip panašiai. Ar gali būti paveldejimas? Kaip man pasitikrinti, kokio reikia tyrimo, nes gydytoja sako, kad gal išgerti vitaminų, papildų, o man tik blogėja. Prašau patarkite.
» Ar sergantiems IS ir vartojantiems vaistus, galima būti kraujo donorais?
» Ar budingi šiai ligai yra kalbos sutrikimai?
» Mano žmona, jau labai seniai serga IS. BMR diagnostikoje atliktas MRT tyrimas nustatė C3/C7 diskų subchondrinių paviršių pradinius degeneracinius pakitimus.Kojos pilnai paraližuotos ir šiuo metu labai greitai silpsta abi rankos, turi visišką negalią. Ar įmanomas jai gydymas Fingolimodumu ir koks kelias tam reikalingas ?
» Sveiki, norėjau paklausti, ar galima skiepytis nuo gripo sergant išsėtine skleroze?
» Sveiki, norėjau paklausti, ar Avonex gali daryti įtaką vyro vaisingumui, sukelti apsigimimus?
» Labas vakaras, paskutiniu metu randu daug informacijos apie mėsos bei pieno produktų žalą sergant IS. Jų atsisakymas stipriai pagerina sergančiųjų savijautą. Ar tai tiesa?
» Sveiki, Paaiskinkit man dukros MRT išvadas, nes vis girdžiu skirtingas nuomones. Dukrai 9 m. IŠVADOS: galvos smegenyse des. salos trumpųjų vingių subkortikalinėje baltojoje medžiagoje leukomaliacinis židinys ir kair. F skiltyje smulkus nespecifinis židinukas diferencijuotas FLAIR sekoje - be dinamikos.
» Sveiki, norėčiau sužinoti: kada pakartotinai galima ir kiek yra tikslinga atlikti pakartotinį MRT tyrimą, jei IS diagnozuota prieš 4 metus (tik tuomet ir buvo darytas MRT tyrimas)? Nes jaučiamas pablogėjimas.
» Man 28 metai. Turiu zilbero sindromą. Prieš 3 savaites pajauciau kazkokią nejautrą bendrą. Jaučiu kaklo tempimą, sprandą tempia irgi. Kraujo tyrimų naujų nedariau. Jaučiuosi šiek tiek apdujęs, įdomus jausmas. Padarė vep tyrimą, akių dugno, viskas gerai. Regėjimas kažkoks irgi pasilpnėjęs. Pūtė vėjelį į ausis, sakė centrinis vestibulinis sindromas, bet specialistai sako, kad reikia vertinti bendrai. Gal tai norma. Mrt galvos padarė, išsėtinės ar auglių nėra. Darė kmuk. Masažistė sako įtampa kakle jaučiasi dar po 3 seansų vistiek. Duokit kokių patarimų... gal daryt nugaros mrt?
» Laba diena, MRT atsakyme parašyta, kad silvijaus ir frontalinės vagos nežymiai praplatėję. Ar tai gali būti galvos svaigimo priežastis? Ir jeigu užmiegu dieną, pabudus jaučiu, kad nutirpsta galvos viršugalvis.
» Dukra serga galvos smegenų kamieno glioma. Jai yra 24 metai. Sakykite, gal yra koks naujas gydymo budas? Nežinau, kaip galėčiau jai padėti. Man taip sunku į ją žiūrėti, kaip užeina skausmai.
» Vasario mėn. ryte pabudau nuo pykinimo, lipant iš lovos pajutau, kad „siūbuoja žemė“,negaliu paeiti, aptirpusi veido kairė pusė, spaudimas akyje, galvos kairė pusė ūžia ir toks silpnumas, prakaitas pila,labai pykino. Klinikų priėmimo sk. KT insulto nerodė,konsultavo loristas, neurologas, išleido tirtis ambulatoriškai, ką ir dariau-net BMR darė-paaiškino,kad be pakitimų. O savijauta visą savaitę buvo labai baisi-vos pavaikščiojau, pagerėjimą pajaučiau tik po mėnesio. Dabar vis dar aptirpusi kairė pusė lūpos, nosis, kartais nutirpsta kairė ranka, kartais lyg sutraukia raumenis, negaliu būti nuleidus galvą-pradeda pykinti, dabar dar pradėjo tirpti kairė kaklo pusė, nusilpo regėjimas,kamuoja didžiulis nuovargis dėl,atrodo,visai menko krūvio,jaučiuosi labai nekaip, ir nežinau ką daryti toliau.Ar man gali būti IS ?
» Man 25 metai. Jau apie porą metų po persirgtos anginos jaučiu nemažai nemalonių simptomų iš kurių labiausiai trukdantys: silpnumas, nuovargis, galvos svaigimas, "ant akių užtrauktas rūkelis", suprastėjusi koordinacija. Kiekvieną vasarą visi šie simptomai keliom savaitėms smarkiai paūmėja.Visiškai nebuvo dingę nė vieną dieną per visus tuos metus. Neurologas apžiūrėjo, daryti ir kiti tyrimai. Galvos KT parodė pradinius smegenėlių atrofijos požymius. Kaklo MRT nieko ypatingo. Taigi galiausiai techninis klausimas, jeigu pati darysiuosi už savo pinigus galvos MRT (nes ligonių kasos man daugiau nebekompensuoja), ką man daryti su kontrastu? Ar jo reikia? Ar man pasakys ar jo reikia ar pačiai paprašyti? Ir ar aš pati galiu tai daryti? Labai laukiu jūsų atsakymo.
» Laba diena, leidžiuosi Rebifą jau 5 metus ir man labai nyksta tos vietos į kurias leidžiuosi. Ant šlaunų yra po duobelę, kaip ir ant rankų, o apie pilvuką išvis patyliu kas ten dedasi. Ar įmanoma to išvengti? Nejaukiai jaučiuosi labai.
» Ar labai kenkia šiai ligai stresas ir naktinis darbas?
» IS sergu jau treti metai. Du kartus buvo lašintas solumedrolis, tai po to buvo du kepenų uždegimai, kurių priežasties niekas nenustatė. Leistis interferonų taip pat negaliu nes geriu antidepresantus. Kažkokius kitokius norėjo duot, bet endokrinologas neleidžia. Kaip suprantu, gydymo man nėra, bet patarkit, kaip numalšinti kojų skausmus.
» Jaučiu silpnumą rankose nuo alkūnių iki riešo, dingsta jėgos, kartais neišlaikau bet kokio daikto, nevalingai išsitiesia bei naktį aptirpsta pirštai. Kojos nuo blauzdų iki pėdų dilgčioja ir jaučiasi patirpimas, skauda pėdas. Ar tai gali buti IS?
» Šių metų gegužės pabaigoje atsiguliau į ligoninę dėl rankų drebulio bei MRT tyrime rastų židinių, blogų regos SP rezultatų. Dar kol laukėme likvoro tyrimo, po dviejų gydytojų konsiliumų diagnozėje įrašyta IS. Likvoro tyrimas vėliau parodė, kad yra oligklononinių juostų. Maždaug po pusantros savaitės užėjo ataka - smarkus rankų tirpimas, vėliau nejaučiau trijų rankos pirštų. Paskyrė pulsterapiją (pradžioj tris dienas, bet ataka tęsėsi, tai dar dvi dienas naudoti vaistai). Rankų tirpimas praėjo, nuėjau pas gydytoją konsultacijai, paminėjau jog užeina raumenų trukčiojimai, bet tas pats pradinis rankų tremoras. Pasirodo šie simptomai nėra specifiniai IS ir man užraše pakartotini MRT. Sakykite, ar tai normalu, jog ir po tiek tyrimų vis dar norima įsitikinti kad man yra ši liga? Jei ne IS, kas dar keltų tokius simptomus? Po atostogų prie jūros rankų tirpimas sugrįžo.
» Laba diena. Sergu IS jau septynerius metus ir vis ieškau alternatyvių gydymo būdų. Neseniai atradau alternatyvius vaistus, enzymus, apie juos daug rašoma, kad padeda mažinti simptomus sergant IS. Norėjau paklausti Jūsų nuomonės apie juos. Gal ką nors girdėjote ir galėtumėte patarti?
» Laba diena, sergu G35 ar turiu kokių apribojimų dėl vairuotojo pažymėjimo? Jei turiu, kokių?
» Ką gali reikšti kai per kojas iki kelių ir nuo rankų pirštų iki alkūnės atsiranda simtomai panašūs į adatėlės dūrimus. Perbėga ir dingsta. Ar tai gali būti susiiję su klimaksu?
» Ar diagnozavus išsėtinę sklerozę iškart skiriama invalidumo grupė?
» Ar galite ne medicinine kalba paaiškinti, kas per vaistas yra copaxone? Koks jo šalutinis poveikis ilguoju laikotarpiu (juk visi vaistai viena gydo, o kitą gadina...)ir koks jo poveikis? Ar liga gali vis tiek progresuoti net vartojant šiuos vaistus?
» Sergu išsėtine skleroze. Galutinę diagnozę nustatė tik šių metų sausį, kažkaip labai trūksta informacijos, iš gydytojų sulauki daugiau pagūžčiojimo pečiais nei kažko aiškaus ir panašaus į patarimus. Suprantu, kad visą info gali rasti internete, bet kiek reikia tam skirti laiko, kurio aš neturiu. Sakykit, ar vyksta kažkokie susibūrimai, renginiai ir pan. sergančių šia liga? Galbūt susitikimai su likimo draugais būtų į naudą, kad galėčiau geriau suprasti savo ligą.
» Šiuo metu gyven užsienyje.Pora mėnesių jau tirpsta visa dešinioji pusė. Buvau pas gydytojus, bet jie išrašo vaistų ir viskas. Tačiau nepraeina. Kas tai gali būti?
» Jaunystėje, prieš 22 metus sirgau gripu, kurį pravaikščiojau neišgulėjęs lovoje.Netrukus man ėmė svaigti galva, liejosi akių regėjimas ir atsirado dešinės ausies ūžesys. Buvusioje I tarybinėje ligoninėje man buvo diagnozuotas cerebralinis arachnoiditas, akies ir ausies neuritai. Po ligoninės jaučiausi neblogai, daug metų buvau darbingas buvau ir dar esu darbingas. Prieš kelis metus varginamas dažnų ir stiprių galvos skausmų Santariškėse, Neurologijos klinkoje, man atlikti išsamūs tyrimai ( MTR, smegenų skysčio ir kiti) buvo diagnozuota IS ( gėrybinė forma. O prieš prieš pusmetį pajutau ryškiai paūmėjusį ausies ūžesį ir nuolatinį zyzimą. Audiograma tai taipogi parodė LOR gydytojui. Nuo įkyraus zyzimo nubundu po keletą kartų pernakt. Du mėnesius vartojau vaistus Tone, Betaserc. Deja ausies neurito situacija nepagerėjo. Gydytoja otoneurologė tikina, jog tai susiję su išsėtinės skleroze, o gydytoja neurologė sako , jog neuritas ir IS nėra susiję. Malonėkite pasakyti, kokia jūsų kompetetinga nuomonė ir patirties bei teorinės įžvalgos šiais klausimais ? Nuoširdžiai dėkoju už atsakymą.
» Laba diena, niekas man nepaaiškina, ką MRT išvadoje reiškia: neženkliai susilpnintas ACA sin. signalas A segm.
» Sergu išsėtine skleroze 15m. Ar priklauso kasmetinis palaikomas reabilitacinis gydymas. Prašau nuorodą kur būtų įstatymų nustatyta tvarka.
» Laba diena, jei vyras ir žmona serga išsėtine skleroze, ar jie gali planuoti vaiką? Ar ir vyrui planuojant kūdykį reikia nutraukti gydymą?
» Įdomu sužinoti, ar kava turi kažkokį neigiamą poveikį, vartojant vaistus, konkrečiai- BACLOSAL.
» Sergu IS. Norėčiau sužinoti ar galiu naudoti papildą Transfer factor? Ar jis man nekenks? Ar Jūs patartumėte ką kitą?
» Jau pusė metų svaigsta galva, sutrikusi pusiausvyra. Pasidariau galvos ir sprando magnetinį rezonansą.Sprande yra osteochondroze sumažėja tarpai tarp slankstelių,diskoze.Galvoj pakitimų nera. Ar, galėjo tyrimas neparodyti išsėtinės sklerozės?Depresijos nerado.
» Sveiki, norėjau pasiteirauti ar man nutikę simptomai nėra IS. Buvo pamoka ir pajutau kaip nutirpo visa kairė pusė, aiškiai jutau kad net liežuvis ir dantenos dilgčioja vienodai per pusę pasidalinusios, kadangi buvo kontrolinis niekam nieko nesakiau. Pamokai pasibaigus atsistojau ir pasidarė labai silpna, temo akyse, jaučiausi kaip sapne. Taip man yra buvę du kartus. Juos skyrė keletas mėnesių jau apie 2 mėnesiai praėję nuo praito tokio užtemimo. Ar yra rimtų įrdymų jog man kokia nors rimta liga? Turiu stuburo iškrypimą ir neišaiškintą rankų ligą (įtaria kanalų sindromą bet nepatvirtiną). Man 16 metų
» Sveiki? Ar spengimas ausyse gali buti susijes su IS?
» Sveiki! Kiekvieną rytą besirąžant lovoje užeina tokios bangos,atrodo,kad akys išoks,širdis sprogs.
» Prieš 9 mėn. buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas. Išvada - be židininių pakitimų. Tačiau dabar svaigsta galva, sunku susikaupti, jaučiu silpnumą kojose, suprastėjęs regėjimas. Ar galejo per 9 mėn. laikotarpį išsivystyti išsėtinė sklerozė?
» Norėjau paklausti ar vaikui priklauso neįgalumo lygis jei jis serga progresuojančia paveldima raumenų miopatija G73.3.
» Nesenai sužinojau apie vieną iš IS gydymo alternatyvą -VOLON A terapiją, kuri taikoma Europoje, kodėl Lietuvoje nėra tokios galimybės?
» Sveiki, kokios yra naujienos gydant IS, sergant antrine progresuojančia eiga?
» Jau trys mėnesiai tai viena tai kita galvos pusė kaip po nuskausminimo(aptirpus),labiausiai jaučiasi ties paausiu,akim (kažkoks spaudimas)..Jutimai visi išlikę, bet toks jausmas,kad spaudžia galvą (tai dešinę, tai kairę pusę),kad ausis užsikimšus(viską gerai girdžiu!)..kartais prie pusės galvos aptirpimo jausmo prisideda ir peties, kojos, ranku pirštų,nugaros aptirpimas (jautrumas kažkoks),lyg tai pykint nori..Buvau pas neurologą, padarė kraujo tyrimus autoimuninėm ligom nustatyti (viskas gerai),laimo ligai nustatyti (viskas gerai),peršvietė stuburą ir galvą (viskas gerai).Padarė galvos magnetinio rezonanso tyrimą ir rado du mažus taškelius smegenyse, bet sako, kad neaktyvus ir tokioje vietoje, kad klinikinių simptomų neduotų...tai kas man yra? Ar galėtų būti išsėtinė sklerozė, nors ir tyrimai "normos ribose"?
» Nežinau kaip tiksliau apibūdinti. Su kiekvienu tvinksniu, ūžčioja ausyse ir lyg užeina toks momentinis "atsijungimas" (lyg kas mygtuką junginėtų) tai yra garsas ir vaizdas, tai labai labai trumpam viskas išnyksta, bet vos tik spėju pagalvoti kas dabar bus, vėl viskas "įsijungia". Ir tai jau trunka bemaž 2 mėnesius.
» Sveiki,turiu porblemą ir nežinau, nors ir įtariu,kas tai yra. Pirmiausia, sukinėjant galvą, žaibuoja akyse, tiksliau akių šonuose. Tikrinausi akis keliose Londono klinikose. Akys sveikos. Keistai protarpiais skauda galvą. Pasireiškia momentinis silpnumas ir fizinė ištvermė pablogėjusi. Kartais suskausta stuburo apačią, kairės pusės klubą ir nueina į apačią iki blauzdos. Braška kaklas,kai judinu galvą, zyzia kairėje galvos pusėje, jau penkti metai-be perstojo. Pablogėjusi rega. Šiap treniruočių metu ir netik,kartai akyse, be žaibų dar ir sublyksi. Ir šiaip keista savijauta.Paskutiniu metu pradėjau jausti kaklo uzpakalinę dalį,kaip ir skausmas,bet toks lengvas. Turiu kraujospūdį,bet nedidelį. Vartoju pagal gyditojos recepta Micardis 80 mg. Tai štai ir noriu žinoti, ką Jus galėtumėte įtart.
» Sveiki,darytas Magnetinio rezonanso tyrimas. Prašau Jūsų pakomentuoti išdavą: arachnoidine cista kairėje temporobazaliai, kairės temporalines skilties hipoplazija,vienas židinys paraventikuliariai-sektins dinamikoje, negalima atmesti demielinizacinio proceso. Neženkliai susilpnintas AV dex.signalas.Kokia Jūsų nuomonė ar tai beprasidedanti IS?
» Laba diena, ką reiškia įrašas po magnetinio rezonanso: "kairėje F skiltyje, virš kairės Silvijaus vagos,matomas smulkus solidinis subkortikalinis židinys"? Kazkaip neramu labai, kokios čia prognozės su tuo zidiniu? Nuo ko jis galėjo atsirast ir kas iš viso to gali išeit? Neurologė nedaugžodžiavo, sakė, kad reiks po metų pakartot ir pažiūrėt ar kinta...
» Laba diena, gavau tyrimo rezultatus su tokia išvada: židinys keturkalinio srityje iš kairės - tikėtina tectum glioma, sektinis dinamikoje. Ženkli AV dex.hipoplazija , neženkli hipoplastiška ACA dex. AI segm. Ką tai reiškia, nes gydantis gydytojas pasakė, kad nieko blogo nėra. Būčiau dėkingas, jei man paaiškintumėte.
» Esu po kaklinės išvaržos operacijos,po savaitės pradėjo skaudėti dešinės rankos viduriniai pirštai ir delnas. Prieš operaciją buvo užspaustas kairės pusės nervas, taip pat skauda rankos, jaučiu kojų silpnumą.
» Kreipiausi pas neurologą dėl stipraus galvos skausmo, kojos tremoro, silpnumo, suprastėjusios kordinacijos, atliktas MRT tyrimas pakitimų neparodė. Ar tai gali buti IS, kurios tyrimo metu neparodo?
» Mano mama serga remituojančia-recidyvuojančia išsėtine skleroze. Iki šiol taikytas gydymas neefektyvus. Jūsų puslapio atsakymų archyve radau parašyta, kad dabar šią RRIS forma sergantys žmonės gali gauti peroralinį preparatą - gilenya. Kaip tą vaistą įmanoma gauti? kiek žinau jis yra įtrauktas į rezervinių vaistų sarašą ir nekompensuojamas. Ar gali pats ligonis kreitis į VLK dėl vaisto kompensavimo?
» Ar man gali buti IS? Prieš pora dienų ryte prabudus į nosį trenkė keistas, nemalonus pojūtis ir tuo pačiu einantis keistas skonis burnoje. Po to ilgokai buvo negera, pykino. Po pietų pradėjo kamuoti lengvas galvos svaigimas, toks lyg būčiau apgirtus..trumpalaikiai, bet dažni. Dar po kelių valandų silpnumas ir lyg toks lengvumas kojose, bei rankų riešuose,bet kartu toks nevalingumas. Bandžiau stipriai spausti kumščius, kamuoliuką, viskas gerai, bet jautėsi, kad silpnos rankos. Tas pasikartoja iki šiol, bet daugiau antroje dienos pusėje. Naktimis tik trumpai pamiegu. O prieš atsigulant jaučiasi viso kūno raumenų trumpi trūkčiojimai. Taip pat vaikštant traška sąnariai, kartais toks jausmas lyg po oda smėlio butu pripilta ypač kojų, rankų tam tikrose vietose bei pečiuose, kakle(braška). Aš labai tikiuosi ,kad tai ne IS. Ka manote Jūs?
» Norėjau sužinoti, ar galimas ir ar veiksmingas IS gydymas sisteminiais enzimais?
» Pries pusantro mėnesio prasidėjo keistas galūnių silpnumas. Iš pradžių rankose, po to kojose. Silpnumas toks, kad sunkiau išlaikyt telefoną rankoje ilgiau, kažką pakelt, bet nešti daiktus - pvz. sunkius krepšius iš parduotuvės neatrodo sunku. Veliau pradėjo truputį badyt kaip su adatom galūnes, bet nesmarkiai. Kartais tas badymas kaip tirpimo pradžia, bet neuztirpdavo galūnė. Prasidėjo po akimi tvinkčioti, kartais ir žemiau lūpos patvinkčioja, buvo net ir nosies viduryje patvinkčiojo... Vėliau, kartais naktimis ir patirpdavo rankų plaštakos. Perskaičiau apie IS, išsigandau. Pradėjau prasčiau miegoti, pradėjo skaudėt galvą, akis, bet galvojau gal dėl streso ir įtampos. Taip pat ir drebulys rankose prasidėjo... Neurologe apžiurėjo, išraše b vitamino, raminamųjų ir nusiuntė padaryt kaklo rentgeną ir MRT. Abu tyrimai prieš nepilną savaitę nieko neparodė, galvoje pakitimų jokių nėra. Tačiau silpnumas vis dar yra, o ir prasidėjo įvairiose vietose raumenų skausmai (rankose kojose, sedmenyse, menteje). Juos jaučiu tik judant, lyg būčiau persisportavęs, bet smarkiai tikrai nesportuoju. Vieną dieną vienos rankos raumenis skauda, o kitą - kitos. Ar dar verta daryti kitokius tyrimus del sios ligos, nes nusiramint iki galo negaliu.
» Išsėtine skleroze sergu jau 8 metus, šiuo metu yra remisija. Liga kaip ir neprogresuoja stovi vietoje. 3 metus. Turėjau 50 procentų darbingumą paskutinius 2 metus 40 procentų. Dabar nuėjusi į komisiją sužinojau, kad esu sveika nepaisant visų simtomų su kuriais išmokau gyventi man nuima invalidumą. Ar tai normalu?
» Prieš pora savaičių vakarais aptirpdavo kairė veido pusė ir kairė ranka,bet ryte nubudus jokių simptomų nebebūdavo...Dabar jau 4 dienos laikosi aptirpimas.Pirmą dieną būvo aptirpus kairė veido pusė ,labiausiai ties ausim,akim,viršugalviu(jaučiu ,kai liečiu,tik toks keistas jausmas,kaip po nuskausminamųjų vaistų suleidimo),paskui prisidėjo jausmas, lyg degintų kairę veido pusę...vėliau pradėjo smarkiai skaudėti galvą,iš pradžių tik kairę pusę,o paskui lygtai visur...Antrą dieną aptirpimas išliko,o galvos skausmas beveik pradingo vakarop..dabar keturios dienos kaip kairė galvos pusė kaip kaip "apspangus",tai stipriau,tai mažiau (ypač pakaušy ir ties ausim,akim)
» Laba diena, man įtariama IS. Padarius tyrimus pritrūko įrodymų taigi šiai dienai jos nepatvirtino. tyrimai daryti prieš du metus po optinio neurito, rastas vienas nespecifinis židinys ir kiek išryškėjo oligokloninės juostos. Praėjo du metai, aš apie metus laiko jaučiu trumpalaikius tirpimus kairėje pusėje pradedant koja, baigiant žandu, puse lūpų. Bet jie trunka ne ilgiau keliolikos minučių,būna patirpsta ne visa pusė o tik šlaunis, nepriklausomai sėdžiu stoviu at vaikštau. laukiu vizito pas gydytoją (po mėnesio) iki tol noriu išgirsti, ar tai gali būti susiję su Is ar gal su kuo kitu? Nes kiek žinau, prie IS tirpimai būna ilgesni laiytis turi bent dieną - bet to nebūna.
» Laba diena.Norėčiau paklausti,ar galima vartoti vaistus nuo spuogų Roaccutane 20mg,jeigu sergu išsėtine skleroze?
» Laba diena mano mergaitei nustatytas Kippel Feil sindromas Q76.1. kur galetume rasti informacijos apie šį sindromą, jo gydymo būdus? Ar šiai lygai yra skiriama neįgalumo pašalpa?
» SVEIKI.KLAUSIMAS TOKS AR GYVENANT LIETUVOJE GALI BŪTI NUIMTA NEĮGALUMO GRUPĖ SERGANT NEPAGYDOMA IS .LEIDŽIUOSI INTERFERONUS OGRUPE BUVO PANAIKINTA.LABAI IDOMU KUR KREIPTIS .SUPRANTU ,KAD JEI GRUPĖS NEBESKYRĖ TAI VAISTAI NEBEREIKALINGI.INTERFERONŲ KAINA SIAUBINGA....PADĖKIT IŠSIAIŠKINTI AR MŪSŲ NEPAGYDOMA PATAPO JAU ĮVEIKIAMA.
» nuo 2005 m. sergu išsėtine skleroze.Kilus minčių išeiti iš gyvenimo, nuėjau pas psichiatrą. Šiuo metu vartoju cipralex.Būna kad ir dabar pagalvoju apie išėjimą iš dabarties.Labiausia mane skaudina tai, kad tapau grubi, pikta,mano pajuokavimai žeidžia žmones, nebesuvokiu ką galiu sakyti, ką ne. Nebesuprantu kad ir kitam gali skaudėti.Dėl to praradau artimus žmones.Prieš ligą buvau švelni,gailestinga,nuolaidi. Nežinau ką reikia daryti, kaip save sukontroliuoti.jaučiu, kad kažkas darosi, bet nesuvokiu kas.
» Sveiki, norėjau pasiteirauti , gal žinote kokia kaina yra RebiSmart injektoriaus ir kur jį būtų galima įsigyti?
» Sveiki, prieš kelias savaites man buvo traukuliai, prieš tai jaučiausi puikiai. Kitą rytą atsikėlus sloga, kosulys, susirgau. Pasitikrinau kraują, slapimą - viskas gerai. Dabar kažkaip sunki galva palenkus į apačią užspaudžia kaktą.
» Laba diena, norėjau pasiteirauti, ar paaiškėjus, jog galvos smegenyse jokių pakitimų nėra (buvo atliktas galvos MRT), visdėlto pakitimų, būdingų IS, gali būti nugaros smegenyse?
» Norėčiau Jūsų paklausti, ar sergant išsėtine skleroze galima kasdien valgyti saldumynus? Ar nekenkia mėsa, pieno produktai?Kokie maisto papildai reikalingi (ar wobenzymas, cordysepsas, citrosepsas, žuvų taukai, vitam. D3 reikalingi)? Gal dar kas padėtų?
» Norėčiau sužinoti ar galiu gauti NEĮGALIŲ ASMENŲ AUTOMOBILIŲ STATYMO KORTELĘ (vairavimo teisių neturiu), vaikštau tik spec.priemonių pagalba, man nustatytas 20% darbingumas. Ir ar gali dokumentus NDNT komisijai priduoti treti asmenys?
» Sveiki, IS sergu 8 metai ir dabar prasidėjo viso kūno mėšlungiai, ypač nugaros ir pilvo tik prabudus. Kokie vaistai man padėtu, kalcis, magnis norma.
» Sveiki, norėjau paklausi ar kompiuterinė tomografija parodo IS? Pusę metų svaigsta galva, bet nieko neranda.
» Laba diena, man kuris laikas, kažkur nuo sausio mėn, jaučiu keistus kūno pojūčius, tarsi tirpsta visa kairė pusė, kartais pereina į dešinę pusę tas jausmas( tokį jausmą jaučiu ne kiekvieną dieną, kartais jaučiu kelias dienas iš eilės kartais savaitę nieko nejaučiu), pradėjau jausti tarsi kūno virpulį, buvau pas neurologą, man neurologė sako, kad čia iš baimės ir, kad esu labai jautri ). Apžiūrėjo, patikrino, sako jokiu klinikinių požymių, kad čia būtų išsėtinė sklerozė nėra, bet man vis tiek neramu. Manęs nesiuntė darytis magnetinio rezonanso ar kitų tyrimų. Man kažkas panašaus yra buvę prieš 7 metus, tada darė magnetini rezonansą (galvos) ir nieko nerado. Siuntė pas psichologą, gėriau antidepresantus ir 7 metus viskas buvo gerai. Aš labai bijau, kas man čia yra, aš net naktimis blogai miegu, prisigalvoju visokių ligų.
» Labas vakaras. Labai dažnai skundžiuosi galvos skausmais. Padarė magnetinį rezonansą. Tyrimo išvada: angioencefalopalija. Daktarė rodė nuotrauką, galvoje yra taškelių, kurie vadinami židinėliais. Sakė po metų ateiti, vėl darys magnetinį rezonansą ir lygins ar jų padaugėjo. Gal galėtumėte plačiau pakomentuoti tyrimo išvadą? Ką tie židinėliai reiškia? Ačiū.
» Tirpsta rankos ir kojos. Yrra nuolatinis noras šlapintis. Pas gydytoją prieisiu po mėnesio. Ar tai gali būti IS?
» Laba diena, nežinau kam skirti šį klausimą. Klausimas apie reabilitaciją. Moteriai, kuri serga IS, turinti 20 % darbingumą, niekaip negali gauti kelialapio kasmetinei palaikomajai reabilitacijai. Gulėjo ligoninėje, apžiūrėjo reabilitologas, bet dėl kelialapio tokia situacija - į ką besikreiptų, gauna tokį atsakymą, kad kelialapių šiems metams nebėra, kad ji yra eilėje - 15-ta ir kad eilė ateis tik kitais metais. Absurdiška situacija. Gal parašytumėt kur gauti kompetentingą informaciją.Gal reikia kreiptis tiesiai į SAM? Nes moteriai reabilitacija būtina. Tik kažkodėl tai, kas lyg ir priklausytų pagal SAM įstatymus, neįmanoma išsireikalauti. Labai ačiū už informaciją
» Laba diena. Jau pora metų kankinuosi su tokiais simptomais kaip rankų tirpimai, galvos svaigimas, regos sutrikimai. Gydytojai įtarė IS, padarė MRT rado 2 židinius. Akių OCT-centrinės tinklainės storis žymiai sumažėjęs. Neurologė išrašė Prednezelono. Jaučiausi kaip ant sparnų, neliko beveik jokių nemalonių pojūčių. Dabar padarė punkcija ats. oligokloniniu joustu nestebima. Gydytojas atidavė išrašą ir atsisveikino. Išraše parašyta diagnozė - encephalomyelitis disseminate.G37.8. ir rekomenduojamas stebėjimas kas 3 mėn. Daugiau jokių vaistų neskyrė. O aš jaučiuosi blogai. Ar gali mano šeimos daktarė išrašyti bent jau Prednezelono?
» Laba diena, jau kuris laikas jaučiu abiejų rankų pirštų nutirpimą tik iki plaštakos.Tai ypač ryšku ryte atsibudus. Ar reikėtų sunerimti? Dėkoju
» Tempia kojų venas, tirpsta viena koja. Susileidau b grupės vitaminų. Pagerėjo, bet jaučiu tempimą, rodos, kad susitraukė kojų raisčiai. Ačiū už atsakymą.
» Koks yra efektyvus vaistas stabdantis demielinizacija?
» Prieš metus operuotas smegenėlių auglys (astrocitoma 1 laipsnio), tačiau neatsistato dalis aptirpusio liežuvio, ataksinė kairės kojos eisena, sunkiai valdoma ir šokinėjanti kairė ranka. Dar vis svaigsta galva, geriu betahistiną 24mg 2 kartus ir pramipeksolį 0,18mg 2k dienoje, tačiau nepadeda arba labai mažai. Ar dar mažai laiko praėjo, ar jau čia man pradėt susitaikyt? Darau pratimus, daug stengiuosi vaikščiot pasiremdama. Atrodo, kad stiprėju labai lėtai. Ypač mane neramina rankos ir pirštų nevalingas šokinėjimas. Kuo galėčiau sau dar padėti? Ar galima vartoti kokius natūralius papildus?
» Sergu IS. Esu prikaustyta prie patalo. Ar mano atveju tikslingai būtų pabandyt panaudot hibridinį vaistą?
» Labutis. Kairė akis: PL ar 01 ... daktariškas raštas; Dešinė akis:- 0,75; Klausimas: ar kai tokas regėjimas vairuojant būtini akiniai?
» Norėjau paklausti, ar sergant išsėtine skleroze priklauso dar palaikomoji reabilitacija reabilitaijos centruose? Prieš kelis metus važiavau. Ir kokie reikalavimai?
» Jau mokslininkų įrodyta, kad vitamino D trūkumas gali sukelti rimtas ligas, susijusias su imunitetu, tame tarpe ir IS. Tad kodėl gydytojai-neurologai nesiunčia sergančiųjų išsėtine skleroze išsitirti ar organizme netrūksta vitamino D, bet gydo tik visokiais plečiančiais ir kt. vaistais. Beje, dar norėjau paklausti ar šis tyrimas yra kompensuojamas ?Ačiū.
» Šiuo metu esu ne Lietuvoje, neturiu galimybes nuvykti pas neurologą, bet prieš išvykstant buvo atlikta MRT, dėl galvos skausmų. Turiu atsakymą, gal galėtumėte pakomentuoti. Tyrimo aprašymas: Deš. P. Paraventrikuliariai ties. deš. šoninio skilvelio kūnu stebimas smulkus 4 mm hipertensinis T 2 dark fluid židinukas. Prienosiniai ančiai oringi. Klausos bei regos nervai struktūriški. Išvada: smulkus židinukas deš. p. Paraventrikuliariai - tikėtina ne specifinis, sektinas dinamikoje. Ar čia gali būti susiiję su IS?
» Jaunystėje susirgau gripu - jį pravaikščiojau. I tarybinėje ligoninės stacionare man diagnozuota cerebralinis archnoditas. Prasidejo dažni galvos skausmai. Po 20 metų Santariškių Neurologiniame skyriuje po daugelio tyrimų (smegenų likvoras, MRT ir visų kitų tyrimų) man diagnozuotas IS (gėrybinė eiga). Bet galvą ir nugarą tebeskauda taip pat dažnai kaip ir anksčiau. Sakykite prašom, ar dažnus galvos ir stuburo skausmus (ypačkeičiantis orams) galima taipogi galima laikyti IS simptomais?
» Laukiuosi 8-ą savaitę, aptirpo pėdos ir pirštai, nugaros smegenyse yra židiniai. Nugara toks jausmas, kad suveržta lanku. Ką pasiūlytumėte daryti - gal galima panaudoti ginkmedžio preparatų
» Nuėjau pasidaryti akių dugno tyrimo, nes išsigandau dėl IS, pagrinde pojūčiai kūne: kojų ir rankų maudimas, dilgčiojimas, skruzdėlyčių bėgiojimas, naktį kojas norisi judinti. Rado tik susiaurėjusias kraujagysles, bet nusiuntė pas neurologą dėl to, pasakius nusiskundimus, apžiūrėjo su adatėlėm rankose, kojose pabadė, ir pasakė, kad nusilpusi nervų sistema. Bet man labai neramu dėl IS, kaip manote, ar verta pasidaryti magnetinį rezonansą, ar jis tikrai parodo pakitimus, ir ar nepakanka akių dugno tyrimo?
» Prieš metus ir 4 mėnesius buvau paguldyta į ligoninę dėl retrobulbarinio neurito, gulėjau nervų skyriuje, nes įtarė IS. Išėjus iš ligoninės po kokių 2 mėnesių pastojau. Šiuo metu maitinu, vaikui 4 mėnesiai. Nėštumo metu ir dabar kartais jaučiu kairės pusės patirpimą pradedant koja ir baigiant ausimi, žandu. Jis nestiprus, trumpalaikis. Kartais patirpsta ir dešinės rankos mažasis pirštelis su delno šonu, kairėje pusėje petyje ir alkūnėse jaučiu silpnumą, ranka lyg būtų nuvarginta sunkaus darbo. Tą kartą IS man nepatvirtino, štai kas parašyta išraše: MRT tyrimo rezultas - kairėje galvos smegenų F srityje baltojoje medžiagoje matomas 3mm dydžio (T1W - hipo, T2W dark fluid - hiperintensionio signalo) židinys - g.b. nespecifinis. Abipus ties šoninius skilvelius priekinius ragus baltojoje medžiagoje matomas padidėjo intensyvumo zonos. vidurio struktūros nedislokuotos. Išvada: kairėje f skiltyje smulkus židinys ir signalo suintensyvėjimas ties šoninių skilvelių priekinius ragus sektini dinamikoje. Likvoro tyrimas - Labai silpani likvore matyti oligokloninės juostos. kraujo serume nėra oligokloninių juostų. Išvada: šiuo metu duomenų patvirtinti išsėtinę sklerozę nepakakanka, tačiau išlieka demielizuojančio susirgimo įtarimas. Kaip manote, kokia tikimybė, kad su laiku patvirtins šią ligą? Ir ar verta trukdyti daktarus dėl tų smulkių patirpinėjimų?
» Norėjau pasiteirauti, ar yra skiriami naujieji geriamieji vaistai išsėtinės sklerozės gydymui, jei liga ženkliai progresuoja? Ar vaistus gali skirti gydantis gydytojas ar speciali komisija? Kokiais faktoriais remiamasi nusattant poreikį?
» Mane 3 savaites mėto į šonus ir patirpsta kojos. Ar tai galėtų būti išsėtinė sklerozė? Kur būtų galima kreiptis dėl ištyrimo?
» Kokią pasiūlytumėte miego pozą žmonėms, kuriems iš ryto nuo nugulėjimo nutirpsta dešinės ar kairės rankos pirštai? Ir ar pagalvės storis gali turėti įtakos rankų tirpimui? Reikėtų rinktis kuo plonesnę, tvirtesnę?
» Ar tinka išsėtinei sklerozei leidžiamas vitaminas b12? O neurorubinas?
» Labas vakaras, mano vyras serga išsėtine skleroze. Dabar planuoja važiuoti į sanatoriją Palangoje. Gal galėtumėte suteikti informaciją, kuri sanatorija specializuojasi išsėtine skleroze sergančiųjų reabilitacijoje. Būčiau dėkinga už informaciją
» Man 19m, prieš mėnesį man kelias dienas svaigo galva, praėjus, nebesikreipiau į gydytojus. Prieš keletą dienų vakare pajaučiau keistą jausmą kaklo dešinėje pusėje. Visa dešinė pusė yra tarsi nejautri, aptirpusi. Šiandien, išėjus iš dušo, palenkus galvą į dešinę pusę, kakle pajaučiau kažkokį sujudimą, tarsi kokia sausgyslė iššoktu iš vietos ir taip vis kartojasi palenkus galvą.Nuo to laiko pastoviai tempia dešinę pusę kakle. Taip pat jau antri metai jaučiu tarsi spazmus kraujagyslėse, įvairiose kūno vietose, bet jie kartojasi labai retai ir neprognozuojamai. Šiandien turbūt sunerimau, ir pasidarė labai silpna, prasidėjo drebuliai, išsikviečiau greitąją pagalbą, ligoninėj suleido raminamųjų. Drebėjimas ir silpnumas sumažėjo, bet apžiūrėjus neurologui kaklą, jis pasakė, kad tai tik dėl nerimo. Bet nors ir gavus vaistų, man visada jaučiamas kaklo tempimas ir nejautra. Nežinau ar tikėti tuo ką sako liginoninėje, gal galit padėti ir pasakyt kur kreiptis, kad galėčiau ramiai gyventi.
» Norėčiau sužinoti: galvos KT: subtentoraliai smegenų tankio pakitimų nestebėta, supratentoraliai dešinėje išorinės kapsulės srityje likvoro intensyvumo židinėlis. Vidurinės linijos dariniai nedislokuoti, smegenų skilveliai išsiplėtę. Dešinėje esantis židinys nera aiškus. Galvos MRT: Supratentoraliai abipus subkortikaliai keletas hiperintensinių FLAIR T2 sekose židinėlių, panašesnių į kraujagyslinius, dešinėje capsula externa likvoro Si, visose sekose išsiplėtęs perivaskulinis Virhov-Robin tarpas. IŠVADA: supratentoraliai subkortikaliai esantys židiniai panašūs į kraujagyslinius, tačiau negalima atmesti ir jų demilizuojančio pobūdžio. Labai norėčiau sužinoti, ar galiu sirgti išsėtine skleroze. Ačiū
» Prieš metus buvo atlikti tyrimai, MRT tyrimas parodė, kad dešinėje galvos pusėje yra du židinukai. Turiu klausimą: dažnai skauda galvą, bet jei skauda - visada kairį galvos smilkinį ir traukia tos pusės veidą ( tvinkčioja žandas) ir daugiau tirpsta kairė kūno pusė. Ar nuo tų židinių viskas priklauso?
» Leidžiuosi interferoną, pradėjus naudoti šį vaistą labai sutankėjo pulsas ir dažnai po susileidimo praėjus valandai atsibundu nuo pakilusio spaudimo ir pulso, kartą buvo net 190/100 pulsas 150. Ir lyg nori prasidėti panikos atakos. Noėjau paklausti, ar bandyti priprasti, ar man turi keisti vaistus?
» IS sergu keletą metų. Šiuo metu laukiuosi (jau greitai 9 mėnuo), su kiekviena diena vis arčiau ir gimdymas. Pripažinsiu, kiek nerimauju, kaip mano organizmas sureaguos į visa tai... Nesinori, kad iš karto po gimdymo prasidėtų atakos ir turėčiau vėl grįžti prie gydymo. Norisi, kiek įmanoma ilgiau maitinti mažylį pačiai. Todėl prašau Jūsų pagalbos: gal galėtumėte patarti, kokius vitaminus vartoti po gimdymo? O gal padėtų lengvas fizinis krūvis, mankštelės ir pan., kad pamiršti ir negalvoti apie ligą?
» Sveiki, gavau paskutiniuosius rezultatus, norėčiau paklausti Jūsų nuomonės... „Galvos smegenyse supratentorialiai, daugiau periventrikuliariai, baltojoje smegenų medžiagoje matomi daugybiniai, didžiausi kairėje frontaliai iki ~1,0*0,6 cm, parietaliai iki ~0,6*0,6 cm, dešinėje parietaliai iki ~0,7*0,5 cm dydžio. T2 režime hiperitensinio MR SI židininiai pokyčiai, dalis jų orientuoti statmenai šoniniams smegenų skilveliams. Analogiškų židinių matoma ir subtentorialiai, tilte dešinėje iki ~0,4cm, dešinėje smegenų pusrutulyje iki 0,9*0,7cm ir nugaros smegenyse C6 slankstelio aukštyje ~1,0*0,5 cm. dydžio židinys. Pagal MR SI pakitimai labiausiai būdingi demielinizuojančiam procesui, židinių yra daugiau nei 9. Vidurio linijos struktūros nedislokuotos. Skilvelių sistema normalaus pločio, simetriška. Silvijaus vagos, subarachnoidaliniai tarpai, bazinės cisternos diferencijuojasi gerai. Pontocerebeliniai kampai laisvi. Retrobulbariniai tarpai struktūriniai. Kairėje mastoidinese celėse yra gleivingo turinio. Prienosiniai veido anciai oringi“ ... Gavau galutines išvadas ir iš neurologės negavau jokio išsamaus atsakymo, jokio gydymo, nieko... Ką man dabar daryti? Ar aš jau pasmerkta??? Kokia laukia ateitis? Ar nebevaldysiu kojų? Ką daryti, kad taip neatsitiktų? Norėjau paklausti, jei pradėčiau gerti enzimus, ar galėčiau vis atitolinti šios ligos progresavimą? Einu iš proto, nežinau, ką daryti, man tik 26 metai:( Gydytojai sakė, reikia ieškoti ligos, o jei patvirtinsim IS, reikės pradėti kuo greičiau gydyti, taęiau dabar kai ją jau patvirtino, negaunu ne tik kad gydymo, bet ir išsamaus paaiškinimo.. Kodėl gydytojai tokie abejingi? Bijau ir nežinau kuo griebtis, kad galėčiau kuo ilgiau gyventi visavertį gyvenimą, patarkit
» Net nežinau, nuo ko pradėti - esame labai sunerimę dėl 44 metų mamos. Jai dažnai skauda vis tą patį smilkinį, dažnai vieną koją traukia mešlungis, sunku valdyti kairė ranką ir, kas svarbiausia, nesuprantu, kodėl žmogus gali atrodyti lyg „apgirtęs“ (kaip apsvaigęs). Ar tai galėtų būti IS?
» Man 32 metai. Prieš naujus metus lapkričio mėnesį labai blogai jaučiausi: svaigo galva, šalo, tirpo kūnas, ne tik galūnės, bet atrodė, kad šąla kvėpavimo organai, skrandis. Darė galvos MRT, bet nieko nerado. Gėriau ginkmedžio arbatą ir simptomai kažkaip praėjo. Bet sausio mėnesį prasidėjo kažkokie nevalingi trumpalaikiai traukuliai: trūkčioja raumenis bet kurioje kūno vietoje, kai guli rankos timpčioja, net pajuda į kitą vietą. Atrodo, traukuliai visai neprognozuojami. Dažniausiai jie būna gulint, ramybės būsenoje prieš užmiegant bei pabudus, nors pasitaiko ir dieną. Gėriau šiek magnio, bet nepadėjo. Gal galite patarti, kokius vaistus ar kokias arbatas gerti? Na, turėčiau pasakyti, kad 2012 metais streso būta daug, o vaistų negėriau, bet traukulių tada nebuvo.
» Man 28 metai, apie 1,5 metų skauda dešinę galvos pusę, kaklą (šaldantis, deginantis skausmas), taip pat kartais užeina silpnumo bangos - tarsi nėra jėgų rankose, kojose,šiek tiek svaigsta galva, kojose kartais jaučiu tarsi trūkčiojimus (kaip nervinis tikas), minėti trūkčiojimai kojose prasidėjo 2012 m. gruodžio viduryje, kai pradėjau aiškintis savo simptomus skaitydama internete apie įvairias ligas, kurios man tinka pagal požymius. 2012 m. gruodžio pabaigoje buvo atliktas galvos ir kaklo magnetinio rezonanso tyrimas, nustatyta kaklo osteochondrozės ir spondiloartrozės požymiai. Antakalnio poliklinikos neurologas sako, kad tokia savijauta (kojose ir rankose silpnumas, svaigulys) gali būti nuo minėtos diagnozės (kaklo osteochondrozės ir spondiloartrozės). Bet aš jau du mėnesius lankau makštą (kineziterapiją), po kurios galvos ir kaklo skausmai labai sumažėjo, bet silpnumo pojūtis (ypač kojose) nemažėja. Tikrai dėl to labai nervinuosi, jau pradėjo kankinti nemiga, mintys sukasi nuolat apie IS ir kitas galimas ligas. Mano klausimas būtų toks: ar gali būti toks atvejis, kad galvos ir kaklo magnetinis rezonansas nerodo IS, tačiau stuburo magnetinio rezonanso tyrimai parodytu IS? Kokius tyrimus dar turėčiau atlikti, kas paneigtų šią ligą?
» Norėčiau paklausti, kokius vitaminus ir natūralius maisto papildus rekomenduojama vartoti sergat IS?
» Koks yra geriamasis vaistas recidyvuojančiai-remituojančiai IS eigai gydyti?
» Norėčiau paklausti, man prieš 10 m. buvo įtariama IS, bet patvirtinimo neturiu iki šiol. Ką reiškia EEG aprašymas - nežymūs bendriniai galvos smegenų bioelektrinio aktyvumo pakitimai; nežymūs sudirginimo požymiai abiejų galvos smegenų centro temporo okcipitalinėje srityse? Darytas tyrimas ENEG, išvada: abiejų n. medianus pakenkimo požymiai, daugiau dešinėje pusėje. N. ulnaris dex ir n suralis sin proksimalinis pakenkimas. M interosseus dorsalis I dex. miopatiniai pakitimai. Gauti duomenys nurodo centrinio motorinio neurono pakenkimą. Tyrimas darytas prieš 10 m. Pries 5 m. daryta eletromiografija, išvada: M. abd. policis br. sin MVVP stambūs, aukšti, letinės reinervacijos požymiai. Mama mirė 31m. nuo neaiškios ligos. Kiek dabar skaičiau - išsėtinė sklerozė gali būti paveldima, ar galėjau aš paveldėti šią ligą? Ačiū už atsakymą
» Pagal kokį SAM nutarimą visiems, sergantiesiems išsėtine skleroze, priklauso kasmetinė palaikomoji reabilitacija?
» Vis dažniau atsiranda naujų straipsnių apie transferfactor papildus, kad tai labai geras produktas, kuris prilyginamas net ne papildams, o imunomoduliuojantiems vaistams ir kad tai labai gerai sergant IS, grindžia net mokslininkų įrodymais... Ar tai nėra tik reklaminiai straipsniai, viliojantys sergančiuosius IS. Kokia nuomonė yra gydytojų Lietuvoje? Dėkoju.
» Sergu daugiau kaip 10 m. Prieš 11 metų prasidėjo bendras silpnumas, skaudėjo rankas ir kojas, gulėjau klinikose. Nustatė polineurotinio tipo jutimų sutrikimus galūnėse, trafikos sutrikimus, giliųjų jutimų sutrikimus, dubens organų funkcijos sutrikimus. Prieš 7 m. daryta galvos MRT - dešinėje temporalinėje skiltyje matyti hipointensinis T1irFlair, hiperintensinis T2 sekoje židinys14/6mm dydžio. Galvos smegenų baltojoje medžiagoje subkortikaliai ir periventrikuliariai matyti pavieniai hiperintensiniai židinukai T2irFlair sekose. Sveikata blogėjo ir toliau atsirado problemų su regėjimu, diagnozuotas astigmatizmas, katarakta, retinopatija. Skauda dešinę akį ir už akies, pradėjau sunkiai vaikščioti, diagnozuota reino sindromas, sensomotorinė neuropatija, antrinė artropatija, riešo kanalo abipusis grubus aksonopatinio tipo pakenkimas. Dabartiniu metu dideli skausmai rankose ir kojose, ypatingai naktį, greitai pavargstu, kelis kartus per dieną reikia pagulėti, atsirado šlapimo ir tuštinimosi problemų. Būna savaičių, kai tenka kelias dienas gulėti, kojos nenori klausyti. Niekas nenustato, kas man per liga. Labai prašau atsakyti, kur kreiptis.
» Norėčiau paklausti: retkarčiais atsiranda geliantis/veriantis aštrus „dūris“ galvoje į vieną vietą, kuris vis kartojasi kas keliolika minučių, tai gali tęstis dieną ar parą. Nuo ko tai galetu būti ir ar reikėtų susirūpinti?
» Prieš 8 metus man buvo atlikta operacija, kuri buvo juosmens srityje. Prieš operaciją buvo viskas gerai, sutrikimų dėl pūslės ar tuštinimosi nebuvo, vaikščioti galėjau. Po operacijos pastebėjau, kad nejaučiu operuotos vietos. Ar tai normalu? Ar tai pasekmės dėl operacijos ir buvo pažeisti nervai?
» Planavau pastoti, bet ką tik buvo stiprus pablogėjimas-apsunko kojos, po hormonų terapijos jaučiuosi gan neblogai tik skauda nugarą ir liko dar aptirpusi koja. Noriu paklausti : ar po kelių mėnesių bandyti pastoti ar vėl pasileisti interferoną, kad apraminti ligą ir tada nutraukus bandyti?
» Interferoną leidžiuosi jau 2 m., jokių problemų nebuvo. Šiuo metu tik pradėjus procedūrą iššoka guzelis. Ar tai reiškia, kad organizmas nepriima šių vaistų? Ačiū.
» Man 46 m., jau 20 m yra diagnozė - IS. Jokio gydymo negaunu, nes nėra vieningos nuomonės, kad man IS. Turiu vieną nusiskundimą - tirpsta koja ir skauda nugarą. Magnetas rodo, kad yra išvaržos. Patarkite, kur kreiptis, kad iš naujo ištyrus nustatytų diagnozę, tuo labiau, kad neturiu už ką susimokėti. Ačiū
» Prieš porą metų pasireiškė stiprus liežuvio užtirpimas, vėliau tirpimą ir dilgčiojimą jutau rankose ir kojose, vargino nuovargis, galvos svaigimas, mėtė į šonus, darėsi sunku matyti, lyg ant akių koks rūkas būtų užėjęs. Gavau siuntimą galvos MR, nes įtarė IS. Židinių nerado, išrašė raminančių. Po 3 mėn. simptomai praėjo. Dabar, po 2 metų, vėl atsinaujino. Vieną naktį pradėjau jausti vėl stipriai užtirpusį liežuvį, skauda visą kaklo sritį, stiprus galūnių tirpimas, ypač naktį, galūnių nejautrumas, skauda sąnarius, sunku matyti, silpni raumenys, padidejęs jautrumas. Neurologas siuntė kaklo rengenui ir akių dugno tyrimui. Jokių pakitimų nerasta. Išrašė nuo nerimo vaistų. Bet simptomai, mano manymu, visai ne nuo nerimo. Nuotaika gera, esu veikli, poilsio pakanka. Iš kur tie baisūs tirpimai, o ypač liežuvio, ar nevertėtų dar kartą pasidaryti MR ir ką rodo kaklo rentgenas?
» Pradejau sirgti visai neseniai ir dabar gydausi be jokių vaistų. Man liga pasireiškė viso kūno drebėjimu, ką patartumėte, kad jis visiškai dingtų? Jis sumažėjęs stipriai, nes pradžioje ligos aš net nesulaikydavau galvos. Ir dar - ką patartumėte nuo galvos svaigimo, ar yra kokių vaistų?
» Man 31 m., prieš 6 metus nustatyta išsėtinė sklerozė. Leisdavausi vaistus, bet nuo jų siaubingai blogai jausdavausi: ryte sunku galvą nuo pagalvės pakelti, visa kaip "sudaužyta", depresyvi nuotaika. Dabar jau 8 mėn. nebesileižiu vaistų ir jaučiuosi labai gerai - jokio nuovargio, jokios depresijos, jokių galvos skausmų. Nebesilankau pas gydytojus, bijau kad vėl prirašys šių vaistų. Net nežinau, ką daryti, bijau, kad nevartodama vaistų dar labiau pakenksiu sveikatai ateityje. Bet ką galėtų reikšti, kai organizmas taip blogai jaučiasi vartodamas vaistus ir hemoglobinas labai žemas. Nenaudojant vaistų, viskas susitvarkė. Norėčiau patarimo, ką toliau daryti?
» Sergu išsėtine skleroze, ką geriau vartoti sergant šia liga: ar lecitino preparatus, ar ginkmedžio, nežinau, ką pasirinkti (dar naudoju b grupės vitaminus)
» Ar priklauso plazmaferezės kursas kiekvienais metais sergant IS? Kokia jo nauda sergant IS?
» Man IS diagnozė nustatyta remiantis kompiuteriniu galvos tyrimu 1993 m., gydymo iki šiol neskiria, pablogėjimų nebuvo. Visa problema buvo ir yra su stuburu: anksčiau skaudėdavo tik juosmens srityje, dabar visą stuburą ir tirpsta viena koja, sunku eiti. Ar man tikrai IS? Kur man kreiptis?
» Pagal mano nupasakotus negalavimus, šeimos gyd. įtarė IS, apžiūrėjo neurologas, atliko galvos BMR diagnozės patvirtinimui, tačiau tyrimas parodė, kad jokių smegenyse pokyčių nematyti, o visi simptomai galėtų būti IS, minėjo, kad ankstyvoje stadijoje silpnas magnetas gali ir neparodyti ligos, todėl pasiūlė apsilankyti po metų, kai ligoninė įsigys stipresnį magnetą :). Su išvadomis apsilankiau ir pas apylinkės gyd., bet tik tam , kad nuneščiau atsakymą, tiesa, ji paminėjo kad kontrolė po pusmečio, o ne po metų, kaip nurodė neurologas. Man 36 m., jokie kiti ar papildomi tyrimai nebuvo atlikti, BMRT atliktas be kontrasto, prieš 2 m. taip pat buvo atliktas stuburo juosmens dalies BMR, nes buvau apie mėnesį suparaližuota nuo juosmens iki pėdų. Realių ligų nenustatyta, negalavimai yra, o ligų nėra ir gydymo nėra. Nuolatos geriu įvairius vaistus. Kaip man gyventi ir toliau elgtis? Ar man reikėtų apsilankyti pas kitus specialistus, gal pakeisti apylinkės gyd., nes tarkim jau 3 m nėra atlikti jokie kiti tyrimai, pvz.: kraujo, cukraus( tėvelis mirė nuo dekompensuoto cukrinio diabeto), aukštas kraujospūdis (146-101), pulsas(100-101), šąla ir tirpsta kairė pusė, visa ranka, sutraukia raumenį nugaroje ir priekyje širdies plote, o gyd. sako kad jokių tyrimų nereikia, man čia nuo IS, nors diagnozė nepatvirtinta.
» Kodėl pasaulinėje praktikoje sergantieji išsėtine skleroze nebegali būti donorais?
» Sergu IS 7 metus, prieš keletą metų atsitiko taip, kad nesugebėjau sulaikyti išmatų. Tokie įvykiai per pastaruosius metus pasikartojo keletą kartų. Kaip tai galima būtų paaiškinti? Ką daryti, kad tokie įvykiai nepasikartotų? Į kokį gydytoją turėčiau kreiptis? Ar tai požymis, kad pradėjo progresuoti liga (apart šitų nusiskundimų daugiau rimtų nebūtų). Eiga remituojanti-recidyvuojanti.
» Ar sergant IS gali padidėti vienos akies vyzdys? Buvau pas okulistą, nieko nerado. Akis normaliai reaguoja į šviesą, akispūdis normalus. Dėl vyzdžio darė galvos tomografiją. Ar matytų joje IS? Dėl galvos svaigimo buvau pas otoneurologą (darė vaizdonistagmografiją, viskas normos ribose). BERA smegenų kamieno klausos sukeltų potencialų pralaidumas nesutrikęs. VEP abipus norma, tačiau pakitusi bangų morfologija ir amplitudės reikšmė. Stimuliuojant OS 106 3.6 OD 106 3.2
» 2012 m. rugsėjį man diagnozuota IS. Pasireiškė abiejų kojų stipriu tirpimu ir sunkiu valdymu. Po atliktų tyrimų, galvos ir stuburo magnetinio tyrimo bei po stuburo punkcijos, patvirtinta IS. Ligoninėje taikytas gydymas medroliu, po ligoninės 3 sav. reabilitacija sanatorijoje. Praėjus mėnesiui nuo taikyto gydymo, kojų jėga tapo normali, tačiau, truputį apmažėjęs, liko kojų, pilvo ir vienos nugaros pusės aptirpimas. Ar šis neišnykstantis aptirpimas rodo, kad liga progresuoja, taikytas gydymas nebuvo veiksmingas? Taip pat domina, kaip aš galiu užkirsti kelią IS antrai atakai, nejaugi Lietuvoje iš tikrųjų sergantis IS yra pasmerkiamas nesulaukti jokio gydymo iki kol jį liga užklups antrą kartą? Jei gydymas tarp pirmos ir antros atakų yra neskiriamas ir valstybės nefinansuojamas, ar sergantysis gali pats vartoti vaistus, kokios orientacinės tokio gydymo kainos? Ar veiksmingas gydymas persodinant kamienines ląsteles? Dėkoju už atsakymus.
» Esu 21 metu vaikinas, kuriam neseniai Šiauliuose diagnozuota - IS. Ir iš tikro visai nieko nežinau apie savo ligos formą, nes niekas visiškai nepaaiškino, tik išsiuntė reabilitaciniam gydymui be vaistų. Todėl noriu sužinoti, ar tai normalu, kad gydoma be vaistų. Mąstau, jei negausiu vaistų, prašyti siuntimo į Santariškes, kur, manau, gaučiau tinkamą gydymą. Norėčiau sužinoti jūsų nuomonę, ačiū
» 18 m, amžiaus mergaitė nuo vaikystes serga lengvos formos Vsp. Prieš dvi savaites pradėjo skaudėti visus kaulus, sako, kad ją „sukinėja“, smegenys netelpa į galvą, akyse dvejinasi, vaizdai iškraipyti. Padarius akių tyrimą paaiškėjo, kad mato tik tunelį. Gydytoja pasakė, kad ji nesiorientuota aplinkoje, nes mato ne pilną vaizdą. Staigiai paguldė į ligoninę, gyvenam Šiauliuose. Gydytojai sako, kad išsėtinė sklerozė ar auglys galvoje, patarkite, ką daryti
» Ar ši liga pagydoma?
» Laba diena, IS man dar nepripažinta turėjau pirmą ataką. Jokiais vaistais nesigydau ir aišku daktarai neliepė jokių vaistų vartoti. tik kreipiausi į žolininką, kuris pasakė, kad ligos priežastis - mityba. Šiai dienai stengiuosi maistą rinktis ir valgyti tuos produktus kuriuos rekomendavo. Paskutiniu metu galima sakyti po visų tyrimų ir ligoninių, nelabai kas pasikeitė, tik dažniau jaučiu, kaip rytais atsikėlusi skauda galvą ypač kairįjį smilkinį, vakaris traukia veidą, atrodo kad gerklę kažkas veržtų, po visą kūną skausmus jaučiu, būna kad riešus surakina,ir aišku jaučiu nuovargį.Nežinau, kaip čia tuos simptomus pavadinti ar liga progresuoja, ar tiesiog tai normalu? ir dar ant rankų kartais atsiranda daug raudonų dėmelių, ar taip būna sergant IS?
» laba diena.sergu issetine skleroze,antri metai leidziuosi betaferona,praeitai metais nustatytas 55procentu darbingumas,dabar susilpnejo kojos ypac kaire.greit pavargstu svaigsta galva.neurologas pagal neigalumo vertinimo skale nustate 4b.
» Laba diena, norėčiau sužinoti apie suaugusiųjų stuburo osteochondrozę, juosmens srityje, kokiu būdu ji nustatoma? Ar galima paprastu rentgenu tai matyti, ar ji nustatoma kitaip? ačiū
» Po hormonų terapijos palenkus ar pasukus galvą, pradėjo eiti per stuburą "elektra", ir kuo toliau tuo labiau, ypač jaučiasi ties uodegikauliu. Ar tai reiškia kad ten pažeidimų daugiausia ir ką daryti, nes labai nemalonu - prie kompiuterio net bijau galvą palenkti?
» IS sergu 30 metų. Paskutiniu metu labai skauda kairėje pusėje galvą ir kaklo sritį, nemiegu naktimis, jau antri metai vartoju interferonus
» Laba diena, kelerius metus leidausi beta interferoną. Liga tai paūmėdavo, tai atslūgdavo. Taip nutiko, kad neplanuotai pastojau (esu nėščia jau 3 mėn). Pasitarusi su mane prižiūrinčia neurologe, nutraukiau gydymą. Augame gerai, spalio pradžioje bus atlikti genetiniai tyrimai, ar vaistai nepakenkė mažyliui.Vaikutis mūsų šeimoje labai laukiamas. Tačiau kiek nerimauju: man yra nutirpę keli dešinės rankos pirštai. Dažnai graužiu save dėl to, viliuosi, kad mažyliui viskas bus gerai. Gal galėtumėte patarti, kaip kovoti su šia ataka natūraliais būdais? Gal organizmui reikia D grupės vitaminų?Iš anksto ačiū už atsakymą.
» Laba diena sergu Išsėtine skleroze beveik 2 metus. Simptomai plyšta galva silpnas regėjimas dažnai nelaiko šlapimas bloga atmintis tirpsta dešinė ranka ir koja vemiu ir dar daugiau simptomų geriu raminamuosius leidžiuosi kasdien COPAXONE. Norėjau paklausti turėjau 3grupe tai yra darbinga 55%,dabar tvarkiausi grupę ir gavau atsakymą kad esu 100% darbinga.Man šokas ką daryti kur kreiptis?
» IS sergu 15 metų, interferoną naudoju 7 metus, bet rudenėjant labai pradėjo skaudėti vietas, į kurias leidžiuosi vaistus - tai šlaunų viršutinė dalis. Perskaičius supratau, jog tai nekrozė, kaip ją gydyti? Vaistų į šlaunis dabar nesileidžiu. Tose vietose yra net įdubimai. Ačiū.
» Norėčiau sužinoti, po kiek laiko galima pastoti, jei gydymui buvo taikoma hormonų terapija? Gal dar galėtumėte kažką pasiūlyti organizmo išvalymui, ačiū
» Turiu klausimą neurologui - svaigsta galva (jau beveik antri metai), neurologė nustatė, kad nuo nervų. Pusė metų geriau antidepresantus, kažkiek pagerėjo, šiuo metu dar tebegeriu. Bet vėl užeina negerumai - paeinu, kojos sunkios, galva svaigsta silpna, prakaitas pila. Ar gali tai būti IS požymiai ir kur patartumėte kreiptis?
» Sveiki, reikia skubaus atsakymo - labai gali būti, kad laukiuosi 2 savaitės ir yra nutirpę kojų pirštai, o dabar dar ir kojos apsunko. Ką patartumėte daryti, B grupės vitaminus sugėriau? Sergu IS.
» Laba diena, jau kelis metus jaučiu tam tikrus kūno pokyčius: galvos svaigulys-tirpimas-sunkumo jausmas (jausmas kaip supčiausi), sunkios kojos ir rankos, taip pat neįprastas jausmas nugaroje - lyg per stuburą „tekėtų“ elektra. Dažnai einant lygiu grindiniu užkliūnu. Ar tai galėtų būti IS požymiai? Man 29 m.
» Ar galėtų tai būti išsėtinės sklerozės požymiai ir ką daryti, kai bado galvą kaip su adata (dieglys vienoj galvos vietoj kas minutę). Man 60 metų, taip yra buvę labai retai, gal kokius 5 kartus iš viso.
» Sveiki, norėjau pasiteirauti, kur galėčiau pasitikrinti dėl IS ir kokia būtų kaina? Man vis nutirpsta kairė ranka, kartais veidas, kojos. Jaučiu pastovų dilgčiojimą. Sutrikus koordinacija. Jaučiu nuovargį, bet gal nuo darbo. Mūsų miestelyje gydytoja siuntė į masažus. Bet jie nieko nepadėjo. Masažuotoja užsiminė, kad tai daugiau panašu į IS simptomus. Todėl norėčiau išsiaiškinti, kad būtų ramu. Nes ši savijauta tęsiasi apie 2 metus. Gal šiaip nuovargis kamuoja?
» Neseniai teko pasidomėti išsetine skleroze bei susipažinti su jos simptomais, kurie būdingi ir man, tačiau niekad nemaniau, kad tai gali būti kažkokios ligos požymiai. Tai: dažniausiai vienoje rankoje ar kojoje atsirandantis tirpulys, dilgčiojimas, sumažėjęs matymo aštrumas, galvos sukimasis, svaigulys, žodžių „strigimas“, nevalingas daiktų išmetimas, po ilgesnio vaikščiojimo kojos atrodo sunkios ir „limpa“ prie pagrindo, nevalingas akies voko trūkčiojimas, skausmingas naktinis kojų mėšlungis, šlapimo pūslės sutrikimų dažnumas ir skausmingumas, nuovargis atsirandantis po mažiausių pastangų, perdėtas drėgmės pojūtis net esant saulėtai dienai. Suprantama, šie požymiai gali būti ir kelių ligų rinkinys ir nereikšmingi sąlygoti kitų aplinkos veiksnių, tačiau vis dėlto domintų IS tyrimas norint įsitikinti, kad IS negresia. Kokį tyrimą, kaip iššsamiausią, efektyviausią ir tiksliausią rekomenduotumėte: MRT, smegenų skysčio tyrimą, sukeltųjų potencialų tyrimą, genetinius tyrimus ar Jums žinomus kitus? Kokia apytikslė jų kaina? Ir kur reikėtų kreiptis Kaune dėl jų atlikimo privačiai? Į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Išsėtinės sklerozės centrą?
» Norėčiau paklausti, ar yra kokių homeopatinių kraujagysles stiprinančių vaistų, nes labai skauda?
» Mano diagnozė - frontaliai dešinėje smegenų baltojoje medžiagoje 6 mm židinys, švelniai hiperintencinis. Prašau atsakykite, nes labai pergyvenu, ar man išsėtinė sklerozė, ar yra ir kitų ligų pagal tokią išvadą
» Man neramu, ar nesergu IS? Man 40 metų, jaučiu pastovų svaigulį, didelį nuovargį, nors pastoviai ilsiuosi ir pakankamai. Kelis kartus buvo stiprūs galvos svaigimo priepuoliai - vos ant kojų galėjau pastovėti, o nuo judesio - galvos svaigimas stiprėja. Prieš 1,5 metų irgi taip pat buvo, bet maždaug per dvi savaites svaigimas praėjo. Darbar pasikartojo ir jau apie 1 mėnesį vaikštau šiek tiek apsvaigusi, mėto į šalis, jaučiu galūnių silpnumą, daugiau dešinės. Kelis kartus darytas galvos BMR, tikrintos kraujagyslės (BMR su angiograma), jokių židinių nestebėta, tik dalis slankstelinės arterijos hipoplastiška. Konsultavausi su angiochirurgu, endokrinologu (skydliaukės ir kt. hormonai normoje), vit. D. norma, profilaktiškai apžiūrėjo mamologas dėl krūtų ligų. LOR ausies uždegimo neįtaria, nes man dar labai cypia dešinėje ausyje. Dešinė galūnė tirpsta, bet neurochirurgai sako nuo stuburo, nes yra pakitimų (prolabacijos, pasislinkęs slankstelis juosmenyje ir kakle). Padirbus fiziškai sode, naktimis labai tirpsta ir dešinė ranka. Kartais labai niežti dešinės kojos odą. Ar tai ne IS požymiai? Ar taip gali būti, kad IS židiniai pirmiausiai atsiranda kažkur stuburo smegenyse, o ne galvos?
» Balandžio 10d. atlikta kelio sąnario endoprotezavimas, kadangi po to priklausė 24 dienos reabilitacijos kursas, nespėjau laiku į neįgalumo komisiją. Neįgalumas prieš tai buvo nustatytas 50 proc. metams, taigi š.m. gegužės 11 dieną baigėsi. Ar man bus pratęstas neįgalumo nustatymas, jei gegužės mėnesio pabaigoje vyksiu vėl į komisija, ir koks procentas? Grupę turėjau taip pat dėl sunkios kelio sąnario būklės, sunkiai vaikščiojau ir laukiau eilės protezavimui.
» Šiuo metu turiu dar kelis klausimus į kuriuos lauksiu atsakymo su nekantrumu...po MTR (židiniai baltojoje medžiagoje) dar buvo atlikti VEP IR BERA tyrimai, abiejų tyrimų metu buvo nustatyti patologiniai pakitimai kairėje pusėje (galvos ir akies), bent jau taip suprantu, dabar po 1,5 mėn guldo į klinikas tolimesniems tyrimams. Gaila niekas nieko dar nepaaiškina. norėjau paklausti, ar jei šie tyrimai nebuvo geri, ar tai gali reikšti, kad IS galiu tikrai sirgti? kas tie patologiniai pakitimai? Ar galėsiu grįžti į savo darbą? Tas laukimas varo iš proto...ir dar kartelį ačiū už atsakymą.
» Turiu labai artimą žmogų, kuris serga išsėtine skleroze ir norėčiau žinoti, ar tai mirtina liga?
» Sergu aš jau 27 metus, sunkiai, bet atsistoju, po kambarius judu vežimėlio pagalba. Sukasi galva, jaučiasi dideli spazmai kojose. Norėčiau sužinoti, kokius b grupės vitaminus vartoti, nes jų yra įvairių, taip pat norėčiau sužinoti, kaip gauti methilcobalamin? Ačiū
» Esu po stuburo išvaržos L5-S1 operacijos. Po operacijos jau praejo metai. Gydymas: vaistai nuo skausmo, reabilitacija. Bet pagerėjimo nėra. Išlieka skausmai, kojų silpnumas, kojų pirštų laužimas, traukimas, riboti judesiai. Liko nejautri dešinės pusės užpakalinė dalis ir šlaunis. Atliko MRT.: Th10.Th11 slankstelių dengiamosiose plokštelėse Šmorlio išvaržos, Th11 slankstelis kompresiškas. Šiame lygyje susiformavusi nedidelė kifozė. Th10-11-12 diskai pasigaubę. L5 slankstelio nežymi retrolistezė. L5-S1dešiniojo lanko pooperacinis defektas. Diskas pasigaubęs difuziškai, plyšęs jo fibrozinis žiedas, išvaržos recidyvo nesimato, aplink dešiniają nervinę šaknelę k/m kaupimas, kas būdinga suaugiminiams pakitimams. Intrtameduliariai, epiduraliai pakitusio MR SI nesimato. Noriu paklausti: Plyšo disko fibrozinis žiedas, o išvaržos nėra, tai kodėl jis plyšo? Ir koks turėtų būti gydymas?Ačiū.
» Ar tiesa, kad š.m. vasario mėnesį pasikeitė išsėtine skleroze sergančių ligonių nedarbingumo lygio nustatymo tvarka, kad dabar jis nustatomas pagal EDSS skalę? Kur plačiau apie šį pakeitimą galima būtų paskaityti?
» Iki 2012 m. spalio 25 d. dirbau Lietuvoje, turiu 15 metų darbo stažą. Šiomis dienomis kitoje valstybėje man nustatė išsėtinės sklerozės diagnozę. Planuoju grįžti gyventi į Lietuvą, ar yra galimybė gauti nedarbingumą ir kažkokias išmokas? Ačiū
» Esu pakankamai jauna 25 metai, auginu mažą vaikuti, pradėjau skųstis dideliais galvos skausmais, atliko MRT, ir štai gavau atsakymą-židiniai baltojoje medžiagoje-didelė demielinizacinio proceso tikimybė. Domėjausi šia išvada ir kaip suprantu - tai išsėtinė sklerozė? Dar vyksiu į Kauną diagnozei patvirtinti ar atmesti... Prašau sakykite, ar aš jau pasmerkta šiai baisiai ligai? Visada buvau aktyvi, pilna energijos ar galite pasakyti kodėl taip yra? Nuo ko atsiranda ši liga? kas ją iššaukia? labai ačiū už atsakymą
» Norėjau paklausti ar sergant IS galima eiti į masažus (normalius gydomuosius, o ne atpalaiduojamuosius)? Ar yra pastebėtos (gal atlikti tyrimai), kokios sąsajos tarp masažų poveikio ir IS. Ar masažai nesukels neigiamo poveikio? Sergu IS 7 m. rem,-rec. Ačiū
» Mano nedarbingumo lygis 60%, nenueinu toliau kaip 100m... Ar nepriklausytų turėti neįgalumo ženklą ant mašinos? Aš pati vairuoju
» Gyvenu Alytuje, sergu išsėtine skleroze nuo 30 metų. Prieš 4 metus diagnozavo papildomą ligą osteoporozę - jaučiuosi klaikiai, nes man pagrinde yra pusiausvyros sutrikimas, man linguoja žemė, aš negaliu viena pereiti gatvės, aš jaučiu baimę, nes bijau pargriūti, aš dažnai krentu. Man daktarai dirbti leidžia 4 val, bet aš norėjau paklausti, kodėl Alytuje man neduoda antros grupės ir kur man reikia kreiptis? Nors gydausi Kaune-klinikose, ir daug kartų buvo rašoma, kad peržiūrėtų neįgalumą, man 54 metai, bet Alytuje pasako, kad aš dar vežimėlyje nesėdžiu, vaistus gaunu ir gyvenk toliau. Ačiū už suteiktą informaciją.
» Norėjau pasiteirauti, ar beta interferono vartojimas (leidžiuosi kas antrą dieną), gali turėti įtakos nėštumo testo rezultatams?
» Mano mergaitei 13 metų. Prieš metus jai pradėjo skaudėti dešinės rankos riešą (darant kai kuriuos judesius). Po kurio laiko pradėjo skaudėti ir kitą ranką. Rankas per riešus maudžia (maudimas užeina ir praeina), kartais atsiranda aštrus skausmas, trunkantis kelias sekundes. Būna, kad rankų neskauda kurį laiką, kartais labai skauda. Sunku vaikui rašyti, rankoje jaučia tempimą, greitai ranka pavargsta, turi pailsinti ranką ir tik tada gali tęsti rašyti. Rytais keliantis iš lovos jai užtemsta akyse. Prieš savaitę jai sportuojant pasidarė silpna ir užtemo akyse. Po klelių dienų silpnumas vėl pasikartojo. Pasidarėm visus įmanomus tyrimus, traumatologai-ortopedai nieko nerado. Nukreipė pas neurologus. Gydytojos neurologės klausiau, ar negalėtų būti tai išsetinės sklerozės simptomai, nes vaikui palaipsniui atsiranda vis naujų negalavimų, man paaiškino, kad išsėtinei sklerozei būdinga, kad jei skauda ranką tai vieną, jei pablogėjo regėjimas, tai dažniausiai vienos akies.Tarp kitko ir mums prieš dvejus metus nusilpo regėjimas, mergaitė nešioja akinukus. Kaip jūs manote, ar tai galėtų būti išsėtinės sklerozės simptomai? Labai bijau užtęsti, jei kas rimto. Dėkoju
» Ar galima sergant išsėtine skleroze išsivalyti organizmą dėl esančio viršsvorio? Ar tiktų ir dieta?
» Esu skaitęs, kad sergantys IS Švedijoje ir kt. šalyse vartoja ypač daug vitamino B12, bet ne pas mus įprastą Cianokobalaminą, o Metylkobalaminą. Gal galite papasakoti šiek tiek plačiau apie šios B12-METYLKOBALAMINO formos naudojimą? Kur ir kokioje formoje (ampulėse ar tabletėmis) galima būtų įsigyti, nes Mažeikių vaistininkai nėra girdėję apie tai?
» Norėčiau sužinoti dėl kompensuojamųjų vaistų atsiėmimo tvarkos. Kadangi esu mažo miestelio gyventoja, kompensuojamuosius interferoninius vaistus galima atsiimti tik nustatytose vietose - centruose. Ar ši teisė išrašyti šiuos vaistus negali būti suteikta kitų miestų neurologams? Na ne visąlaik galima privažinėti į tuos miestus iš atokesnių vietovių, o vaistus galėtų parvežti, manau, užsakant juos miestelio vaistinėse ir pateikus kompensuojamųjų vaistų knygelę.
» Sveiki, turiu 6-7 slankstelyje išvaržą. Tačiau neurochirurgas pasiūlė neskubėti operuotis, o pasitikrinti dėl galimos išsetinės sklerozės. Mat kol lašino lašines, savijauta buvo pagerėjusi, o kai nutraukė, vėl grįžo į tą pačią padėtį. Požymiai: panašiai kaip į alkūnę susitrenkiu pataikiusi į nervą, taip jaučiuosi tarsi į mano strėnos nervus trenktų ir tas skausmas eina į abi kojas (tarsi žaibai). Panašus jausmas nugaroje ir rankose. uo pavasario mano kairė visa pusė nuo kojų iki rankų aptirpusi. Šiaulių magnetinis rezonansas (galvos) nepatvirtino IS. Ar tikslinga dar ieškoti patvirtinimo/atmetimo tai diagnozei?
» Perskaičiau visą jūsų puslapį ir skaitydama pagalvojau, jog man tinka dauguma simptomų. Norėtųsi iškart nuvažiuoti pas gydytoją ir išsitirti, kokia kaina būtų be siuntimo, esu studentė.
» Man 40 m. Sergu IS nuo 2004 m. Dar sugebu paeiti, bet labai sunkiai - su lazda ir įsikibęs kam į ranką. Mano klausimas - ar galime dar kokiu būdu susilaukti vaikų? Erekciją galiu pasiekti tik vaistų pagalba, bet sperma jau nebeišsilieja.
» 3 metus sergu IS. Diagnozė pirminė-progresuojanti. 1 metus naudoju vaistus. Šį mėnesį buvau komisijoje nustatyti nedarbingumui. Per metus ligoninėje negulėjau ir nedarbingumo neturėjau. Komisijoje apžiūrėjęs gydytojas neurologinės simptomatikos neįžvelgė, nors man yra rankos raumenų spastiškumas, dažnai skauda galvą, nuotaikų kaita, buvo depresija. IS prasidėjo nuo pablogėjusio regėjimo. Mano akis iki šiol yra neatsistačiusi, regėjimas pablogėjęs iki 0,3 (akiniai nekoreguoja). Noriu paklausti, ar gydytojas yra teisus, kad man neįgalumas nepriklauso?
» Ar suteikiama psichologo konsultacija IS sergantiems pacientams ir jų artimiesiems? Kokia reabilitacija taikoma sergantiems IS ir kaip dažnai?
» Man prieš 4 mėnesius nustatyta išsėtinė sklerozė. Prieš 2 savaites paskirtas gydymas vaistais. Ar jau galėčiau kreiptis į darbingumo nustatymo komisiją? Man 37 metai, jaučiuosi nelabai gerai.
» Pajutau stiprokus sanarių skausmus, sunkumą kojose einant (labai sunkiai užlipu į 5 aukštą), ko anksčiau nebuvo. Kompiuterinę tomografiją ir magnetinį rezonansą darė prieš metus, diagnozuota tik migrena. Dar sergu depresija. Ar reikia dabar pasidaryti tyrimus dėl IS?
» Mano mama serga išsėtine skleroze jau apie 14 metų. Šiuo metu ji nebegali pati atsisėsti į vežimėlį, pavalgyti, atsigerti ir t.t. Mane labiausiai gąsdina tai, kad ji nebegali ištiesti kairės kojos. Per kelį jos koja susilenkusi 90 laipsnių kampu. Ką galima padaryti, kad koja vėl išsitiestų?
» IS sergu 7 metai, man dabar 31. Kas porą metų būna akių neuritai, gydausi vaistais. 2 metus naudojau vienus, prieš metus pakeitė į kitus. Norėčiau pastoti, bet gydytoja sako, kad daug vaistų esu gavusi neaišku, ar gims sveikas vaikas. Labai noriu išgirsti jūsų nuomonę.
» Man 41 metai. Nuo 2006 m. jaučiu keistus negalavimus. Metuose 2 - 3 kartus maždaug po mėnesį akyse dvejinasi(trumpam vaizdas judančiai sudvigubėja ir vėl grįžta į vieną), tada pradedu gerti "nicerium" - po kokio mėnesio praeina. Kartais, nepaaiškinami kodėl, sutrinka koordinacija (laiptais lipu laikydamasi už turėklų, kad neužsikabintų kojos ir nenuvirsčiau). Kartais jaučiuosi be jėgų, be sveikatos, nors tikrai neturėčiau būti pavargusi. Kažkaip viskas praeina ir vėl visai sveika ir energinga. Prieš metus MRT atliktas, supratau - nieko blogo, neurologo žodžiais: "kraujotakos sutrikimų liekamųjų reiškinių nėra". Jūsų puslapyje daug skaičiau, atrodo daug kas man tiktų, bet taip dažnai sau pritaikome ligas. Ką daryti?
» Norėjau pasiteirauti, ar išsėtine skleroze sergantiems priklauso nemokamas sanatorinis gydymas, net ir tuo atveju, jei negulėjai stacionare (t.y. ne po gulėjimo ligoninėje) ir neturi invalidumo?
» Mano 13 metų dukrai prieš savaitę diagnozavo IS. Buvo suleisti hormonai. Nežinau, ką daryti toliau. Gal yra kokie homeopatiniai vaistai galintys padėti? Pirmąkart sužinojau, jog šia liga serga vaikai, esu labai išsigandusi.
» Norėjau pasiteirauti dėl sanatorinio gydymo po IS atkritimo. Man buvo nustatytas 55% darbingumas (darbinga). Jei neturėčiau invalidumo - sanatorija skiriama, jei turiu - trūksta balų gauti sanatoriją, nors gydytojai diagnozuoja recidyvinę formą ir tikrai jaučiuosi blogai - jokio pagerėjimo po gydymo. Pasiūlė reabilitaciją iš dalies mokamą (už gyvenimą sanatorijoje). Praeitais metais kol nebuvo nustatytas invalidumas, sanatoriją gavau, o šiemet tapus invalide, sanatorinis gydymas man nepriklauso. Kas galėtų paaiškinti šią situaciją?
» Prieš 1,5 metų man buvo darytas magnetinis rezonansas. Kada vėl būtų galima pakartoti šį tyrimą?
» Norėjau pasidomėti, ar yra galimybė išsitirti, ar negresia išsėtinė skleroze? Ar liga užklumpa netikėtai? Kažkur skaičiau, kad ji yra paveldima.
» Prašau parašykite apie reabilitacinį gydymą - kada, kaip už kiek vykdoma reabilitacija?. Sergu nuo 2005 m., pirminė progresuojant eiga. Reabilitacijoje beveik nebuvau (vaikščiojau į mankštas)
» Trejos kartos iš tėvo pusės sirgo išsėtine skleroze, tėvas net mirė būdamas 48 metų amžiaus būtent nuo šios ligos. Man įdomu, kokia tikimybė, kad ši liga pasireikš ir man. Jau dabar per paskutinius 5 metus pastebėjau daugybė požymių, bet nei psichiatras, nei nervų gydytojas į mano nusiskundimus nežvelgia rimtai. Man šiuo metu 21 metai. Vien dėl nuovargio kiekvieną dieną patiriu nemažai problemų, nekalbant apie kitas. Gydytojai dažniausiai nustato įvairius nervų uždegimus, nerimą, depresiją ir panašiai, bet niekada nieko konkretaus nepasako, o jų spėjimai dažnai nepasitvirtina. Kol kas dėl šios ligos nebuvo nė kalbos.
» Mama serga išstine skleroze jau apie 30 metų. Ji silpnai vaikšto. Pagulėjus ligoninėje sako, kad kojos šiek tiek tampa tvirtesnės. Anksčiau leisdvosi vaistus, kurie kaitindavo, nuo jų kojos taip pat tapdavo lengvesnes. Šiuo metu jaučia pablogėjimą, sunkiau sekasi pajudinti kojas. Kokius vaitus galėtų pavartoti namuose?
» Prieš mėnesį man diagnozavo IS, buvo leisti hormonai, bet praėjo mėnuo, ir aš ryškaus pagerėjimo nejaučiu, ar vadinasi, kad liga progresuoja, ir ką man daryti?
» Laba diena, mano kaimynė serga išsėtine skleroze, gyvena su dviem sūnum, kurie ją prižiūri, kai nesimoko ar nedirba. Atsiprašau, bet jau visus metus nesusitvarkau su emocijomis, todėl rašau kaip yra. Vaizdas baisus, žmogus visas išdžiūvęs, vos keturlinka paeina, balsas spazmuotas, gergžd-iantis, išėjusi į koridorių pasikartojančiai tranko šiukšlinės dureles (būna ir naktimis), pakartotinai tranko savo buto durimis, buvo išėjus nuoga iki šiukšlinės. Pernai buvo
» Prieš 4 metus buvo pusė veido aptirpę, bet po leidžiamų B vitaminų viskas atsistate. Prieš pusantrų metų buvo aptirpusi koja ir pradėjo zyzti ausyje, koja atsistatė, o ausyje tebezyzia. Stuburo punkciją darė - viskas gerai. Pas ausų gydytoją taip pat buvau - viskas gerai. Ar tai gali buti IS?
» Sergu IS 19 metų. Jau metai judu vežimėlio pagalba. Ar man priklausytų interferonas beta?
» Man kyla įtarimas kad mano 8 metų vaikui gali būti išsėtinės skerozės požymių (varto akis į šonus, akyse dvejinasi, greitai pavargsta ypač lipant laiptais, dažnai skauda galvą ir kt.). Buvom pas akių gydytoją, neurologą, įtaria tiką, gydymas nepadeda, ir man labai neramu, kad nebūtų dar kažkas. Kokių reikia dokumentų, kad galėčiau kreiptis į IS kabinetą konsultacijos.
» Sergu IS jau 25 metus, šiais metais paskyrė interferoną beta, norėčiau sužinoti, iš kokių medžiagų vaistai gaminami
» Laba diena! Ar atliekamas imunologinis kraujo tyrimas diagnozuojant išsėtinę sklerozę? Jeigu atliekamas, kaip tiksliai jis vadinasi?
» Sveiki, apie pusę metų jutau truputį padidėjusį mieguistumą, dabar, iškart po egzaminų, pradėjo svaigti galva, svaigimas nelabai praeina, galvoje jaučiasi „keistas“ pojūtis. Ar tai gali būti šios ligos simptomai?
» Labadiena, man kuris laikas tiria ar man nera IS, ar del alerginio rinito galima susirgti IS. Juo sergu jau 16 metų. Šiuo metu savijauta nekokia, svaigsta galva, vis jaučiuos kaip apgirtus, skauda juosmenį, kai ilgai pasėdžiu sunkoka būna pradėt vaikščiot, po ėjimo, ramybės būsenoj maudžia blauzdas, per maudimą pradeda niežėti blauzdos. Akyse visi metai raibuliuoja, kartais pro miglą matau
» Mano mama serga IS ar ji gali lankyti pilatesą?
» Sergu IS (vieneri metai kai nustatė), tris mėnesius gėriau vitaminus B, dabar pradėjau žuvies taukus.Ar galima vartoti vitaminus ir ką dar galėčiau vartoti
» Sveiki, ar kai skauda viso kūno kaulus nežmoniškai tai irgi išsėtinės ligos požymis? Ar tai dar viena kokia liga prikibusi?
» Laba diena, norėčiau sužinoti, kaip galima sumažinti galvos tremorą. IS stažas - 10 metų, žmogus guli lovoje,sėdi vežimėlyje. Aksčiau būdavo ryškus kojų tremoras, pradėjo varginti ir galvos kratimasis. Pacientas gyvena provincijoje, gydytojai nepataria.
» Laba diena, norėjau paklausti apie papildus „Stemenhance“. Ar galima vartoti šiuos papildus, sergant išsėtine skleroze, jeigu šie papildai stiprina imuninę sistemą?
» Laba diena, man nustate osteochondrozę darant stuburo rentgeną, norėčiau paklausti, kur man reiktų kreiptis?
» Paskutiniu metu vis daugiau informacijos girdima apie tai, kaip kraujagyslių praplėtimo operacijomis (ypač daromomis Lenkijoje, Indijoje) susižavi nemažai žmonių, tikėdamiesi pasveikti nuo IS. Norėtųsi išgirsti atsiliepimų iš jų pačių ar gydytojų apie tokio gydymo realų efektą. Visgi kol kas nežinoma, kas tiksliai sukelia ligą, tad nemanau, kad iškart aklai galima būtų atmesti bet kokį gydymo būdą.
» Aš sergu progresuojančia IS nuo 2001 m. Iš pradžių negalėjau skaityti, dabar praėjo, bet dabar pablogėjo su vaikščiojimu. Viena bijau išeiti į lauką. Dabar pradėjo tirpti ranka, bet liko stipri. Man sunku rašyti, bet aš rašau, dar siuvinėju. Buvo blogai su pusiausvyra, pradėjau nuo sedėjimo ant kamuolio ir padėjo. Dabar pas mane atsirado kita problema - aš negaliu valgyti pieno produktų, duonos, saldainių, dešrų. Valgau žuvį (net konservus), daržoves, vaisius, mėsą, ryžių, grikių, kukuruzų, soros kruopas. Kai aš pradėjau kitaip maitintis, pasijaučiau geriau ir geriau atrodau (priaugau svorio, ant veido atsirado spalva). Norėjau paklausti, kur man kreiptis, kad man paaiškintų, kas su manim darosi?
» Sveiki, norėjau paklausti, ką reikia daryti, kad nepasikartotų retrobulbarinis neuritas? Gal kokie vitaminai padėtų, B grupės stiprinti? Ar yra atvejų, kad nuo jų žmogus apaktų? Man buvo jau 5 priepoliai, sergu IS.
» Man 2010 04 mėn. diagnozuota išsėtinė sklerozė. 2010 rugsėjo mėnesi pastojau, dabar (nėštumas 23 savaites) įtariu, kad vėl sulaukiau išsėtinės sklerozės smūgio. Jau trečią kartą pasikartojantis dešinės akies nervo uždegimas, akių gydytoja išrašė lašus į akį (hormonus) ir leidžiamus šalia akies. Norėjau pasiteirauti, ar dar yra kokių gydymo metodų nekenksmingų kūdikiui, ar net neapsimoka trukdyti neurologo, ar jis man niekuo negalės šiuo laiku padėti?
» Laba diena, man š.m. rugsėjo mėn nustatė išsėtinę sklerozę, turiu nedarbingumą 50%. Kiek valandų per dieną aš galiu dirbti (birbu buhaltere), kol kas jaučiuosi visai neblogai. Ar galiu dirbti 8 val. darbo dieną?
» Vyras progresuojančia IS serga nuo 2000 m. Esant pablogėjimui statome lašelines su įvairiais vaistais - tai būna rudenį ir pavasarį. Šiuo metu jaučiasi patenkinamai, tačiau pradėjo tinti kojų pėdos. Jis sėdi invalido vežimėlyje visą dieną. Viršutinė kūno dalis „nesurakinta“. Ką reikėtų daryti?
» Man 34 metai. Apie pusmetį man tempia vieną koją, tai blauzdą, tai kelį, tai šlaunį ir klubą. Lyg ir nėra aštraus skausmo, bet tą koją nuolat jaučiu, ji lyg tirpsta, lyg kažkas viduje pulsuoja. Kartais mažiau, kartais daugiau. Echoskopu buvo tirtos kojos kraujagyslės - viskas gerai, sąnariai - gerai. Atsitiktinai išgirdau, kad toks kojos keistumas gali būti vienas iš IS požymių. Norėjau paklausti, kur man kreiptis, kad nustatytų diagnozę? Ar į bendros praktikos gydytoją ar kur? Ar toks kojos tempimas, įsitempimas gali būti kitos ligos požymis?
» Laba diena, norėjau paklausti, kada skiriamas gydymas susirgus IS? Ar po pirmo priepuolio skiriamas?

Užduoti klausimą


Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos