Savarankiškai atliekama injekcija

Pasirenkant ligą modifikuojantį išsėtinės sklerozės (IS) gydymą, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių. Vienas veiksnių, kurį reikia apsvarstyti, yra gyvenimo būdas. Dalis šių pasvarstymų – klausimas, kiek patogus ir nesudėtingas yra ligą modifikuojančio vaisto (LMV) skyrimo būdas.

LMV vaistai yra skiriami dvejopam naudojimui: švirkščiami tiesiai po oda arba sušvirkščiami į raumenų sluoksnį.

Dauguma pacientų nemėgsta injekcijų, ypač minties, kad vaistus reikės susišvirkšti patiems. Todėl dažnos jų reakcijos – nerimas, baimė, vengimas ar fiziniai pokyčiai reaguojant į nerimą. Visgi sveikatos priežiūros specialistai pamokys ir padės, kad injekcija būtų kuo mažiau nemaloni ir jos metu, jaustumėtės kuo geriau. Be to, LMV gamintojai siūlo įvairias programas, padedančias išmokti, kaip pačiam patogiai susišvirkšti vaistus. Atsiranda ir naujų veiksmingų priemonių, kurios sumažina nerimą kai injekcija atliekama savarankiškai. Vienas iš tokių technologinių pasiekimų yra naujasis „RebiSmart“ – novatoriškas, asmeninis elektroninis prietaisas, skirtas savarankiškai atlikti beta-1a interferono injekciją. Tai yra pirmasis tokio tipo prietaisas, specialiai sukurtas paprastam ir nesudėtingam naudojimui. Prietaiso ekrane atsirandantys nurodymai ir signalai pacientams pateikia informaciją viso injekcijos suleidimo metu, o individualiai pritaikomi nustatymai suteikia daugiau patogumo – galima pasirinkti injekcijos trukmę ir gylį, o tai sumažina nepatogumus ir skausmą. Daugiau apie „RebiSmart“ ir kitus injektorius pateikiama lentelėje apačioje.

Kai kuriais atvejais dėl pacientų reakcijų yra itin sunku ar net neįmanoma atlikti injekciją. Jeigu manote, kad Jums bus sunku patiems susišvirkšti vaistus, svarbu, kad Jus globojantis asmuo kartu su Jumis išmoktų sušvirkšti paskirtų vaistų.

Savarankiškai atliekama injekcija – nepriklausomybė

Savarankiškai atliekant injekciją pacientas išlieka kiek įmanoma nepriklausomas, taip pat sumažėja rizika, kad injekcija bus pamiršta ar vaisto vartojimas nutruks. Savarankiškai atliekama injekcija užtikrina pastovų gydymą ir didžiausią jo teikiamą naudą.

Yra keletas nepageidaujamų šalutinių poveikių, kurie gali pasireikšti dėl savarankiškai atliekamos injekcijos – tai paprastai yra vadinama reakcijomis injekcijos vietoje. Tačiau sveikatos priežiūros specialistai ir medikamento gamintojo teikiamos pagalbinės priemonės suteiks informacijos, kaip kontroliuoti šalutinius poveikius. Injekcijos vietoje gali:

* atsirasti patinimas,
* atsirasti paraudimas,
* pasireikšti odos spalvos pasikeitimas,
* būti jaučiamas skausmas.

Šios reakcijos atsiranda tik injekcijos vietoje, dažniausiai išnyksta per kelias dienas po injekcijos ir, tęsiant gydymą, paprastai vis silpnėja.

Savarankiškai suleidžiamas injekcijas tapo lengviau atlikti sukūrus naujus prietaisus, pirmiausia – automatinius švirkštus, kurie daugeliu atvejų pakeitė injekcijas leidžiamas švirkštu su adata. Automatinis švirkštas yra prietaisas, kuriame yra šerdelė su vaistais, adata ir, dažniausiai, adatos dangtelis. Injekcija suleidžiama paspaudus mygtuką – jis automatiškai įduria adatą, sušvirkščia vieną vaisto dozę, o tada įtraukia adatą atgal į prietaisą. Buvo įrodyta, kad naudojant automatinį švirkštą beta-1a interferono toleravimas išsėtine skleroze sergantiems pacientams pagerėjo.

Naujausias pasiekimas gydant išsėtinę sklerozę ir savarankiškai sušvirkščiant vaistus yra „RebiSmart“ – novatoriškas ir pažangus sprendimas, padedantis gauti didžiausią išsėtinės sklerozės gydymo naudą naudojant vieną, individualų ir nesudėtingą prietaisą injekcijoms. Jį naudojant adata būna paslėpta per visą injekcijos atlikimo procesą. Kad būtų patogiau, patarimai ir nustatymai ekrane padeda supaprastinti procedūrą ir sumažinti su injekcija susijusį nerimą.

Pateikiama informacija niekada nepakeičia ir nėra svarbesnė už Jūsų gydytojo pateiktas rekomendacijas. Jei Jums kyla abejonių, prašome informaciją ar klausimus pateikti savo gydytojui.

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos