Išsėtinė sklerozė ir intymus gyvenimas

Kiekvienas individas jaučia poreikį pilnaverčiam seksualiniam gyvenimui. Seksualinės problemos dėl išsėtinės sklerozės (IS) gali turėti įtakos žmogaus savigarbai bei gerai savijautai, todėl yra labai svarbu, kad partneriais seksualiniame gyvenime pasitikėtų vienas kitu ir būtų atviri vienas kitam dėl visų kylančių seksualinio gyvenimo klausimų.

Seksualinės problemos yra susijusios su įvairiomis priežastimis

Sergant IS seksualinių problemų priežastys dažniausiai būna natūralios. Uždegiminiai pokyčiai galvos ir nugaros smegenyse gali sukelti seksualinio jautrumo sutrikimus. Tam tikromis aplinkybėmis tokie IS simptomai kaip nuovargis, spastiškumas kojose, šlapimo nelaikymas gali trikdyti jautrumą. Psichologinės problemos dažniausiai užslopina seksualinį geismą.

Pirminė, antrinė ir tretinė seksualinė disfunkcija

IS gali paveikti seksą ir fizinį artumą trimis būdais; pastarieji buvo suskirstyti i pirmines, antrines ir tretines seksualinės disfunkcijos kategorijas.

Pirminė seksualinė disfunkcija

Pirminis seksualinis sutrikimas yra tiesiogiai įtakojamas nervų sistemos, kuri ir veikia seksualinį atsaką. Tiek vyrų, tiek moterų lytinis potraukis gali sumažėti arba visiškai išnykti, genitalijų jautrumas gali kisti, o orgazmo stiprumas susilpnėti. Moterys gali jausti šiuos simptomus:

  • Sumažėjęs makšties ir klitorio zonos jautrumas;
  • Makšties lubrikacijos sumažėjimas;
  • Sunkiai pasiekiamas orgazmas;
  • Pasitaikantis jutimų praradimas makšties ir klitorio zonoje;
  • Libido praradimas.

Vyrai gali jausti šiuos simptomus:

  • Sumažėjusi ar išnykusi erekcija;
  • Sumažėjęs varpos jautrumas;
  • Sumažėjusi ar išnykusi ejakuliacija;
  • Libido praradimas.

Antrinė seksualinė disfunkcija

Antriniai seksualiniai sutrikimai nėra tiesiogiai susiję su lytiniais organais: šlapimo pūslės ir žarnyno sutrikimai, spastiškumas, raumenų silpnumas, galūnių drebulys, nesugebėjimas sutelkti dėmesio į veiklą, ne lytinių jutimo organų pokyčiai, nuovargis dėl IS.

Tretinė seksualinė disfunkcija

Šie sutrikimai kyla dėl vykstančių su negalia susijusių pakitimų socialinėje ir psichologinėje terpėje. Pavyzdžiui, žmogaus savigarba gali būti paveikta įskaitant savo kūno suvokimą, savęs nuvertinimą, nuotaikos svyravimus, kurie gali įtakoti intymų gyvenimą ir seksualumo suvokimą.

Pasikalbėk su ekspertu

Jei jus nuolat patiriate seksualinių problemų, būtina apie tai pasikalbėti su savo partnerių ir, jei yra galimybė reikia tai išspręsti. Taip pat patartina pasikonsultuoti su gydytoju, nesvarbu ar tai yra jūsų šeimos gydytojas, ar tai neurologas, ar ginekologas, ar urologas.

Visada yra būdų kaip gydyti seksualines problemas. Urologas gali gydyti vyrus dėl jų erekcijos sutrikimų skirdami mechaninį gydymą ar specialius vaistus. Makšties gelio ar kremo naudojimas gali padėti moteriai išvengti lubrikacijos sumažėjimo makštyje. Pojūčius ir jautrumą gali padėti atstatyti medikamentai. Metas po vonios procedūrų arba iš ryto yra palankus intymumui, kadangi jūs nesate toks pavargęs.

IS ir kontracepcija

Moterys, sergančios IS, dažniausiai turi normalų ovuliacijos ciklą išskyrus tuo atveju jei vartoja kontraceptines priemones: kontraceptinės tabletės, kontraceptinė spiralė, okliūziniai dangteliai, kontraceptiniai kremai ir sterilizacija. Vyrai, sergantys IS, gali naudoti prezervatyvus arba rinktis vazektomiją, jei apsisprendžia, jog nebenorės turėti daugiau vaikų. Nėra jokių pažymių patvirtinančių moters, sergančios IS, vaisingumo pažeidžiamumą. Vis dėlto kai kurie vyrai, sergantys IS, kenčia dalinį nevaisingumą tiesiogiai kylantį dėl erekcijos ir ejakuliacijos problemų.

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos