Kas yra recidyvas?

Skiriamasis išsėtinės sklerozės (IS) diagnostinis požymis yra recidyvas, arba paūmėjimas, kuris apibrėžiamas taip: „neišprovokuotas ir nenumatytas naujo simptomo atsiradimas ar senojo simptomo pasikartojimas, užsitęsęs ilgesnį nei 24 valandų laikotarpį“. Recidyvo, arba paūmėjimo, trukmė ir eiga yra vieni iš nedaugelio santykinai pastovių ir prognozuojamų šios ligos aspektų. Įprastu atveju recidyvas išsivysto per keletą dienų, tris keturias savaites būna pastovus, o paskui lėtai, maždaug per vieną mėnesį išnyksta. Tiksli IS diagnozė grindžiama tiek klinikiniais, tiek paraklinikiniais parametrais.

Neurologinė apžiūra

Atlikdamas neurologinį tyrimą, gydytojas patikrina nervų sistemos funkcinę būklę ir darbą.

Galvos nervų tyrimas

Norint patikrinti galvos nervus, labai svarbu ištirti veido judesius ir matymo kokybę (akies judesius). Speciali lempa, vadinama oftalmoskopu, gali būti naudojama be skausmo apžiūrėti akies dugną toje vietoje, kurioje į akį įeina regos nervas.

Refleksų patikrinimas

Refleksai tiriami naudojant mažą plaktuką su guma. Refleksas yra nevalinga nervų sistemos reakcija į išorinį stimulą. Pavyzdžiui, kelio refleksas yra atpalaiduotų raumenų reakcija į taukštelėjimą žemiau girnelės. Silpni, išnykę ar pernelyg stiprūs refleksai ir dviejų kūno pusių refleksų skirtumai yra svarbūs IS diagnozavimo veiksniai. Pilvo odos refleksai – tai reakcija į pilvo odos perbraukimą. Gydytojas taip pat ieško, ar nėra nenormalių reakcijų ar Babinskio reflekso (stipriai perbraukdamas išorinį pėdos kraštą).

Raumenų jėgos tyrimas

Raumenų jėga ir raumenų sąveika tiriamos siekiant patikrinti motoriką. Jautrumas tiriamas pagal lytėjimo, skausmo, temperatūros, vibracijos ir vietos suvokimą. „Vegetatyvinė“ nervų sistema reguliuoja automatines gyvybines funkcijas, pavyzdžiui, kvėpavimą ar virškinimą. Gydytojai gali ištirti vegetatyvinę nervų sistemą kruopščiai patikrindami šlapimo pūslės ir žarnyno funkcijas, kvėpavimą ir kraujotaką.

Gydytojas taip pat atlieka psichologinį sąmoningumo, orientacijos, koncentracijos, dėmesio ir bendros nuotaikos įvertinimą.

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos