Naujienos

Apžvelgiant Kaune vykusią išsėtinės sklerozės diagnostikos konferenciją

Kovo 23 d., penktadienį, Kaune vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos (LSMU MA) Neurologijos klinikos organizuota tarptautinė gydytojams neurologams, radiologams ir vaikų neurologams skirta konferencija „Išsėtinės sklerozės klinikinė bei radiologinė diferencinė diagnostika: teorija ir praktika“. Konferencijoje dalyvavo apie 180 gydytojų iš visos Lietuvos.

Renginį atidariusi ir pasveikinimo žodį tarusi profesorė Daiva Rastenytė pabrėžė, jog išsėtinei sklerozei diagnozuoti itin svarbus artimas radiologų bei neurologų bendradarbiavimas: „Mūsų konferencijos tema labai aktuali sprendžiant išsėtinės sklerozės diagnostikos ir ilgalaikės pacientų priežiūros klausimus, siekiant laiku užkirsti kelią negalios vystymuisi, todėl svarbus ir kuo glaudesnis ligą padedančių diagnozuoti – radiologų bei neurologų bendradarbiavimas. Ne mažiau svarbus ir mokslininkų bendravimas, todėl naudinga, jog pranešimus konferencijoje skaitė tiek LSMU, tiek VU lektoriai bei ypatingas svečias iš Italijos prof. Claudio Gasperini“, - sakė profesorė.

Profesorius Claudio Gasperini – neurologas, patyręs išsėtinės sklerozės radiologinėje diagnostikoje, stažavęsis ne vienoje Europos klinikų, daugiau kaip 150 publikacijų autorius skaitė paskaitą apie MRT reikšmę išsėtinės sklerozės diagnostikoje. Pranešimo metu profesorius apžvelgė galvos ir nugaros smegenų MRT pakitimus,  nagrinėjo diagnostinius IS kriterijus, aptarė diferencinę diagnostiką su uždegiminėmis, infekcinėmis, genetinėmis-metabolinėmis ligomis, kurios taip pat gali sukelti daugybinius MRT pakitimus bei turėti panašią į išsėtinės sklerozės ligos eigą. Profesorius savo paskaitoje taip pat daug dėmesio skyrė IS diferencinei diagnostikai su ūminiu išsėtiniu encefalomielitu bei optinio neuromielitu („Devic“ liga). Apibendrindamas savo paskaitą profesorius teigė, kad patvirtindami IS diagnozę, turime atmesti visas kitas galimas alternatyvias diagnozes ir įsitikinti, kad ilgalaikį gydymą skiriame tikrai išsėtine skleroze sergančiam pacientui.

Po profesoriaus paskaitos LSMU MA Neurologijos klinikos gydytojos rezidentės G. Samušytė ir K. Zaveckienė pristatė du sudėtingos diferencinės diagnostikos klinikinius atvejus, kurie buvo aptarti su profesoriumi. Profesorius pritarė mūsų klinikos gydytojų neurologų ir radiologų nustatytai diagnozei ir šių pacientų gydymo taktikai. Jis teigė, kad dažnai reali klinikinė praktika yra daug sudėtingesnė ir labai skiriasi nuo tipinių vadovėliuose aprašomų atvejų.

 

Nuotraukoje iš kairės: prof. D. Rastenytė, prof. C.Gasperini, dr. D.Mickevičienė, prof. N. Vaičienė-Magistris

LSMU MA Neurologijos klinikos Išsėtinės sklerozės centro vadovė dr. Dalia Mickevičienė apibendrino situaciją Lietuvoje: „Mūsų šalyje išsėtinė sklerozė diagnozuojama didžiuosiuose miestuose, kuriuose įsikūrę IS centrai – čia dirba patyrę specialistai, yra visa diagnostinė įranga. Reikėtų pastebėti, jog ypatingai svarbią misiją atlieka ir šeimos gydytojai – laiku pastebėti pirmieji simptomai ir paciento nukreipimas pas specialistus, gali padėti laiku diagnozuoti ligą bei pradėti gydymą“, - teigė gydytoja. Daktarė taip pat pabrėžė, kad IS yra klinikinė diagnozė, ir kad klinikinis patyrimas yra būtinas ir esminis, diagnozuojant šią ligą.

Konferenciją inicijavo ir rengė visas būrys LSMU MA Neurologijos klinikos mokslininkų: prof. Daiva Rastenytė, dr. Dalia Mickevičienė, doc. Antanas Vaitkus, prof. Nerija Vaičienė-Magistris, gyd. Renata Balnytė.

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos