Naujienos

Išsėtinė sklerozė: mitybos patarimai

Yra tikima, jog tinkama mityba gali padėti ne tik kontroliuoti daugelį išsėtinės sklerozės simptomų, bet net ir juos sumažinti. Teisingai maitinantis ligos progresavimą galima pastebimai sulėtinti. Dėl tikslių mitybos nurodymų būtinos gydytojo rekomendacijos, tačiau yra keletas paprastų mitybos patarimų, kuriais galime pasidalinti.


Pagrindinis sveikos išsėtinės sklerozės pacientų mitybos uždavinys – iš raciono pašalinti visus produktus, kuriuose yra gliuteno. Kitaip tariant, turėtumėte vengti miltinių produktų. Vis dėlto gliuteno būna ne tik juose, tad vertėtų tikrinti ir kitų produktų sudėtį. Taip pat reikėtų vartoti kuo mažiau kviečių, miežių, avižų, rugių, kuriuose taip pat gausu glitimo.


Norint pasiekti pastebimų rezultatų, turėtumėte atsisakyti ar bent jau apriboti gyvulinių riebalų vartojimą, įskaitant pieno produktus ir margariną.


Gaminimui ar salotoms gardinti naudokite alyvuogių, saulėgrąžų ar dygminų aliejų. Norėdami pagerinti virškinimą – atsisakykite kepto maisto.


Venkite sočiųjų riebalų. Geriausia rinktis vištieną (be odelių), jūros gėrybes ar žuvį. Ruošiant mėsą visuomet kruopščiai pašalinkite visus riebalus.


Kiekvienam iš mūsų, o ypač išsėtinės sklerozės pacientams, iš maisto raciono reikėtų visiškai pašalinti rafinuotą cukrų – yra daugybė sveikai mitybai palankesnių alternatyvų, pvz.: medus, fruktozė, natūralios nesaldintos vaisių ar daržovių sultys.


Natūralu, jog iš savo mitybos turėtumėte pašalinti visus produktus, kuriems esate alergiški. Jei iki šiol alerginių reakcijų nepastebėjote – vis tiek rekomenduotina pasitarti su gydytoju, kad tai patvirtintų.


Stenkitės vartoti daugiau šviežių vaisių bei daržovių. Taip pat, valgykite tik šviežiai pagamintą maistą – taip organizmas pasisavina daugiausiai vitaminų bei mineralinių medžiagų, kurių dalį prarasite atsisakę tam tikrų maisto produktų. Laikantis dietos, patartina vartoti vitaminų papildus, tačiau jų nesirinkite nepasitarę su gydytoju.


Visuomet gerkite daug vandens. Sergant išsėtine skleroze dehidratacija organizme vyksta žymiai greičiau, todėl labai svarbu per dieną išgerti bent 8 stiklines vandens.  Kad ir kaip neįtikėtinai tai skamba, tačiau intensyvus skysčių vartojimas gali padėti turintiems problemų su šlapimo nelaikymu.


Visie šie patarimai atsispindi paleo mityboje, kurios pagrindinė taisyklė – vartoti natūralius, neperdirbtus produktus, kitaip sakant – tai, ką natūraliai galėjo valgyti pirmykštis žmogus (iš čia ir kilo mitybos pavadinimas).


Patarimai paruošti remiantis http://www.streetdirectory.com/
 

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos