Naujienos

Taline vyko Baltijos šalių išsėtinės sklerozės specialistų susitikimas

Vasario 4 d. Estijos Talino mieste vyko Baltijos šalių išsėtinės sklerozės specialistų susitikimas. Jame dalyvavo Klaipėdos, Rygos ir Talino išsėtinės sklerozės centrų atstovai.

Neoficialioje darbinėje aplinkoje buvo aptarti įvairūs su IS susiję klausimai, pasidalyta patirtimi: apžiūrėtas vienintelis Baltijos šalyse modernus trijų teslų magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) aparatas, aptarti pacientų duomenų bazės patobulinimo darbai ir galimybė viešai skelbti bendrus visų trijų šalių epidemiologinius duomenis, taip pat pristatyti klinikiniai atvejai apie išsėtinę sklerozę ir kitas demielinizuojančias ligas.

Klaipėdos išsėtinės sklerozės centro vadovė Lina Malcienė džiaugėsi sėkmingu trijų Baltijos šalių gydytojų susitikimu: „Susitikę aptarėme svarbius išsėtinės sklerozės klausimus, pasidalijome vertinga patirtimi. Sutarėme, jog panašūs susitikimai galėtų vykti reguliariai“, - sakė L. Malcienė.

Susitikimo metu įgyta ne tik teorinės, bet ir praktinės naudos: nuo šiol atlikti kitai demielinizuojančiai Devic ligai nustatyti būtiną kraujo testą bus galima ir Estijoje, taip bus išvengta brangiai ir ilgai užtrunkančio mėginių siuntimo į kitas vakarų Europos laboratorijas.

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos