Naujienos

Truputis istorijos: Kaip ir kada atsirado išsėtinė sklerozė?

Išsėtinės sklerozės prigimtis iki šiol kelia daug klausimų. Pradžioje pacientams buvo teigiama, jog tai yra neurologinė būklė, tada, kad tai – autoimuninė liga ir demielinizuojantis susirgimas. Tokie apibūdinimai daugelį žmonių klaidina, o kuomet prie viso to dar pridedama, jog ligai gydyti ilgalaikio vaisto nėra, pasidaro labai įdomu sužinoti apie šios ligos kilmę ir istoriją. Ar tai lemia, jog liga dar visai jauna, ar tiesiog, kad ją sunku diagnozuoti ir gydyti?.

Galbūt ir neįtikėtina, tačiau pirmas įrašas apie IS užfiksuotas dar 1400 m., kuomet olandei Šydeno Lidvinai (Lydwina of Schieden) pasireiškė panašūs į IS simptomai. Tačiau ligą 1868 m. oficialiai aprašė, klasifikavo ir pagrindė Paryžiaus universiteto neurologijos profesorius daktaras Jean Martin Charcot. Jis ir buvo pirmasis, išsamiai aprašęs ligos simptomus bei pokyčius smegenyse, kurie vyksta sergant IS.

Išsėtinės sklerozės istorija kuriama iki šiol, medicinos pažanga gydant bei atrandant naujus vaistus vyksta kone kasdien. Tikėtina, jog neilgai trukus IS pacientai galės išgirsti gerų žinių apie tai, jog pagaliau rasti vaistai, galintys visiškai išgydyti šią ligą.

Šaltinis: allaboutms.com

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos