Naujienos

Truputis istorijos: Santariškių klinikų išsėtinės sklerozės centras

2005 m. VUL Santariškių klinikų Neurologijos centre buvo įkurtas Išsėtinės sklerozės kabinetas, susidedantis iš ambulatorinio ir stacionarinio padalinio. Jame buvo įdiegta MRT vaizdų archyvavimo bazė ir kompiuterinė jų peržiūros sistema, iš esmės patobulinusi vaizdų vertinimą ir duomenų kaupimą. Tais pačiais metais surengti ir pirmieji Baltijos šalių IS medicinos seserų mokymai.

Vėliau, 2006 m. spalio mėn., gavus Santariškių klinikų generalinio direktoriaus įsakymą, IS kabinetas oficialiai tapo IS centru. 2007-2010 m. centre nuolat atliekami moksliniai tyrimai, 2010 m. įrengtos naujos modernizuotos palatos, aprūpintos pacientų terminalais ir kompiuterine vaizdo įranga, todėl gydytojas čia pat prie paciento lovos gali kompiuterio ekrane įvertinti visus atliktus tyrimus, analizuoti radiologinius vaizdus, ir palyginti juos su anksčiau atliktais tyrimais, o pacientai palatose gali naudotis internetu.

Santariškių klinikose įdiegta sergančiųjų IS duomenų bazė, kuri naudojama ne tik stacionare, bet ir ambulatorinėje grandyje. Taip stebimi pacientai: jų ligos paūmėjimai, negalia, vertinama laboratorinių, instrumentiniu ir MRT radiologinių tyrimų dinamika, gydymo efektyvumas. VUL Santariškių klinikose veikia išankstinė elektroninė pacientų registracijos sistema, kurios pagalba pacientai iš visos Lietuvos gali registruotis pas norimą gydytoją internetu. Tai žymiai pagreitina ir supaprastina paciento patekimo pas gydytoją kelią.

Pacientai pas patyrusius IS centro gydytojus Rasą Kizlaitienę, Justiną Liutkienę, Loretą Leščinskienę, Bronislavą Eriksonienę gali registruotis ir internetu, adresu: www.pasveik.lt

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos