Nuotaikos svyravimai, būdingi sergant išsėtine skleroze

Be fiziologinių išsėtinės sklerozės (IS) simptomų, liga taip pat gali paveikti žmogaus psichinę būseną. Neigimas (atsisakymas tikėti, jog tai įmanoma), nerimas, panika, baimė, kaltės jausmas, liūdesys, nuotaikų svyravimai – tai tipinė reakcija į ligą.

Pažinimo sunkumai (dažniausiai pasireiškiantys nežymiai) – tai taip pat charakteringas IS simptomas. Jie apima sumažėjusias intelektines paciento galimybes, tokias kaip užmaršumas, sumažėjusi koncentracija ar dėmesio išlaikymas.

Jus taip pat gali paveikti IS keliami streso faktoriai: diagnozės nekonkretumas, nenuspėjama ligos eiga, tokie „slypintys“  simptomai kaip nuovargis, silpnumo jausmas.

Įveikite depresiją

Yra patvirtinta, jog išsėtine skleroze sergantys žmonės yra linkę į depresiją, kuriai dažniausiai įtakos turi uždegiminiai nervų sistemos pokyčiai.

Depresija taip pat gali būti atsakas į pasikeitusį gyvenimo būdą dėl IS arba tiesiog šalutinis gydymo poveikis. Dėl šių priežasčių yra svarbu ankstyvoje stadijoje pastebėti šiuos nuotaikos svyravimus ir atitinkamai juos įvertinti. Partnerių, šeimos ar draugų palaikymas neabejotinai padės jums įveikti lengvos formos depresiją. Tam tikrais atvejais gali būti skiriamas gydymas specialiais antidepresantais. Esant giliai depresijai – reikalinga profesionali psichoterapinė pagalba ar visas gydymo vaistais kursas. Kartais bendravimas su to paties likimo žmonėmis savitarpio pagalbos grupėse, taip pat gali būti naudingas.

Svarbu nepamiršti, jog po pirminio šoko sužinojus IS diagnozę ir susitaikius su liga, atrasite teigiamą požiūrį į gyvenimą ir toliau propaguosite laimingą ir sveiką gyvenimo būdą.

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos