Tikros istorijos

IS pastūmėjo Michelle Williams į nuotykių pasaulį

Kai Mišelei Williams (Michelle Williams) buvo diagnozuota IS, jai buvo vos 18 metų. Augusi ūkininkų šeimoje, centrinėje Albertoje, ji buvo energinga, atletiška paauglė, priklausanti šokėjų palaikymo komandai ir mėgstanti jodinėjimą. Ji buvo ką tik pradėjusi lankyti koledžą ir svajojo tapti pradinių klasių mokytoja. Vis dėlto IS visam laikui turėjo pakeisti Mišelės gyvenimą. Per keletą mėnesių ją pradėjo varginti nenugalimas nuovargis, o siekti mokytojos karjeros tapo per sunkia užduotim; ji suprato, kad atėjo laikas naujai svajonei.

Supykusi ir kupina apmaudo dėl ligos suvaržyto gyvenimo, Mišelė nusprendė išbandyti save dalyvaudama profesionalų rodeo turnyre. Laimėti ji nesitikėjo; rodeo, vadinamo nutrūktgalvišku sportu, kur vaikomasi statinių ir jodinėjama karvėmis, yra iššūkis net stipriausiems varžovams. Dalyvaudama turnyre, ji norėjo sau pačiai kažką įrodyti, tai buvo lyg atsakas ligai, kuri užvaldė jos gyvenimą. Taigi niekas kitas nesistebėjo labiau už pačią Mišelę, kai ji aplenkė visas turnyro dalyves, siekiančias rodeo karalienės titulo!

Pateisinamai didžiuodamasi savo sunkiai iškovota pergale, ji buvo tituluojama rodeo karaliene ištisus metus ir daug laiko praleido dirbdama modelio darbą, skaitydama pranešimus viešuose renginiuose ir, žinoma, jodinėdama arkliais. „Nors buvau patyrusi jojikė, turėjau iš naujo išmokti balansuoti ir joti nieko nejausdama savo kojose dėl IS“, pasakoja Mišelė. „Kartais jausdavau didžiulį nusivylimą, tačiau noras įveikti kliūtis, padėjo man augti, kaip žmogui, ir subręsti, kaip asmenybei“. Viešus pasirodymus renginiuose kompensuodama laiku poilsiui ir jėgų atgavimui, Mišelė galiausiai tapo Kanados Mis Rodeo varžybų finalininke. „Pasiekti savo tikslus ir pasirodyti tokio lygio renginyje, buvo didelė mano sėkmė“, atskleidžia ji.

Dabar, pasitikėdama savimi, jog gali įveikti visus IS iššūkius, Mišelė nusprendė tapti skrydžių palydove ir įgyvendinti seną savo svajonę, keliauti po pasaulį. Ir ji tai padarė! Nuo judrių Londono gatvių iki tolimiausių egzotiškų Australijos kraštų - ji visada buvo kelyje. „Pamačiau pasaulį ir man jis patiko“, prisimena Mišelė. „Turėjau keistą atkrytį, tačiau išmokau save kontroliuoti ir aktyviai skraidžiau 10 metų“.

Nors Mišelės tolimųjų skrydžių dienos liko jau praeityje, ji ir toliau laikosi teigiamo požiūrio į gyvenimą „aš galiu“. „Esu be galo dėkinga savo neurologui“, ji paaiškina. „Jis visada buvo šalia, padėjo man valdyti IS ir visada skatino siekti savo svajonių“.

Šiandien Mišelė yra ištekėjusi, augina du sveikus vaikus „Noriu, kad visos moterys, sergančios IS, žinotų, jog jos gali pagimdyti sveikus vaikus; aš gyvas to įrodymas - gydausi ir gyvenu su IS jau 10 metų iš eilės“. Mišelė taip pat bando įgyvendinti dar vieną svajonę: ji ir jos šeima ūkininkauja 4000 akrų (1600 ha) ūkyje! Kai yra kalbama, jog iš gyvenimo reikia imti viską, ką jis siūlo, Mišelė gyvena tikėdama, jog „riba – tai dangus“, svarbiausia teisingas požiūris!

 

Dalinkis:

 


TinklaraštisPrisijunk prie
mūsų FacebookSekite mūsų
Twitter naujienasKlauskite
neurologoTerminų žodynas


© Visos teisės saugomos